Lukašenka

Baltarusijos atsakas Vakarams – seka Rusijos pavyzdžiu

Minskas įvedė draudimą importuoti kai kurias prekes iš valstybių, taikančių sankcijas Baltarusijai, pirmadienį pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija. Panašių priemonių ėmėsi ir Maskvai, kai jai buvo pritaikytos sankcijos už Krymo aneksiją.

„Kaip atsakomąsias priemones į neteisėtą išorinį sankcijų spaudimą, kuriuo siekiama pakirsti Baltarusijos suverenitetą ir pabloginti Baltarusijos piliečių gerovę, Baltarusijos Respublikos vyriausybė, siekdama apsaugoti nacionalinius interesus, nusprendė uždrausti įvežti į šalį kai kurias prekes, pagamintas šalyse, kurios taiko neteisėtas prieš Baltarusiją nukreiptas sankcijas“, – teigiama Baltarusijos URM interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

Pabrėžiama, jog atitinkamas nutarimas bus pasirašytas artimiausiu laiku.

„Bus imtasi būtinų priemonių, kad vidaus rinka būtų prisotinta panašių prekių iš draugiškų valstybių“, – pabrėžia Baltarusijos URM.

Taip pat Minskas išplėtė asmenų, kurių atvykimas nepageidaujamas dėl Baltarusijos pareigūnų „diskriminacijos“, sąrašą, pirmadienį pranešė baltarusių Užsienio reikalų ministerija.

„Išplėsti asmenų, kurių atvykimas į Baltarusijos Respublikos ir Sąjunginės valstybės teritoriją nepageidaujamas iš šalių, sistemingai diskriminuojančių baltarusių pareigūnus, žurnalistus ir visuomeninių organizacijų atstovus, sąrašai“, – nurodoma ministerijos pareiškime.

Reaguodamas į Vakarų spaudimą Minskui, režimas pažadėjo tęsti „sąjunginių programų įgyvendinimą ir ekonominės integracijos su Rusijos Federacija stiprinimą, taip pat tvirtų prekybos ir ekonominių ryšių su EAES (Eurazijos ekonominės sąjungos) partneriais ir „tolimojo rato“ šalimis“.

Be to, ministerija pagrasino imtis „virtinės kitų neviešo pobūdžio veiksmų“.

„Priemonės yra atsakomojo pobūdžio ir gali būti atšauktos, jeigu jų paveiktos šalys ir šalių grupės atsisakys ydingos Šaltojo karo logikos, grįš į konstruktyvaus bendradarbiavimo kelią siekiant palaikyti taiką bei stabilumą Europos žemyne, taip pat visapusiškai laikysis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų“, – teigiama pareiškime.

Jungtinės Valstijos, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymus kai kuriems vyriausybės veikėjams ir juridiniams subjektams už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą „migrantų kontrabandai“.

Tarp sankcijų sąraše naujai atsidūrusių fizinių ir juridinių asmenų yra Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos šeimos narių, saugumo pareigūnų, žiniasklaidos atstovų ir kelionių organizatorių.

ES patvirtinus penktą sankcijų Baltarusijai paketą, sąrašuose iš viso yra 183 asmenys ir 26 organizacijos. Sankcijos apima draudimą šiems fiziniams asmenims atvykti į ES, taip pat į jų sąrašus patekusių fizinių ir juridiniu sąskaitų įšaldymą. Be to, ES rezidentams draudžiama pervesti lėšas į šiuos sąrašus pateikusiems asmenims.

Vašingtonas de facto uždraudė JAV investuotojams dalyvauti Baltarusijos valstybės skolos vertybinių popierių naujų emisijų pasirašyme bei uždraudė bendradarbiavimą su „Belaruskalij“ antrine prekybos įmone.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder