ES planuoja visiems įrenginiams įvesti universalų įkrovimo laidą (1)

Europos Komisija trečiadienį paskelbė, kad planuoja teisės aktus, kuriais bus įvestas universalus visų mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kitų elektroninių prietaisų įkrovimo laidas.

Ilgai lauktas žingsnis skirtas išvengti milžiniškų elektronikos atliekų, atsirandančių kiekviename namų ūkyje, turinčiame dešimtis laidų.

Per pastarąjį dešimtmetį rinka labai pasikeitė ir dabar iš kelių dešimčių lizdų tipų, naudotų prieš 10 metų, liko tik trys: dabar iš esmės pasenęs „Micro-USB“, naujesnis USB-C ir plonesnės „Apple“ „Lightning“ jungtys.

Europos Parlamentas paragino Komisiją 2020 m. pradžioje įdiegti vienodą įkrovimo technologiją, nors šis klausimas jau seniai buvo ES institucijų akiratyje.

2009 m. 14 mobiliųjų telefonų gamintojų, tarp jų ir „Apple“, susitarė dėl vienodo elektros energijos tiekimo įrenginių standarto ir savanoriškai įsipareigojo Europos Komisijai tarpininkaujant. Tačiau nuo to laiko vartotojai veltui laukė standartizuoto lizdo.

Pasiūlymas yra bloga žinia „Apple“, kuri nori išlaikyti savo „Lightning“ jungtį, šiuo metu įmontuotą visuose „iPhone“ ir kai kuriuose „iPad“ telefonuose.

ES taip pat svarstys, ar ateityje visi prietaisai turėtų būti parduodami be įkrovimo laidų.

Raktažodžiai
O kuom tas Lightning blogas? Už usb-c tikrai patvaresnis, mažesnis, ir veikia kaip reikiant.
Klemensas, 2021-09-23 02:32
Sidebar placeholder