„Finansinis terorizmas“: išsigryninti didesnę pinigų sumą kainuos brangiau

(28)

SEB bankui pranešus apie keičiamus paslaugos įkainius, išsigryninant didesnę pinigų sumą bankomate, šiuo keliu pasuko ir kitas bankas - „Luminor".

„Luminor" bankas informuoja savo klientus, turinčius „Visa Debit" korteles, jog nuo liepos 1 dienos. keičiasi dalis įkainių.

„Didinsime nemokamą grynųjų pinigų išėmimo limitą. Tai reiškia, kad nuo liepos 1 d. iš „Luminor" bankomatų Baltijos šalyse ir „Medus" bankomatų Lietuvoje galėsite išsiimti daugiau grynųjų nemokamai - iki 750 eurų per mėnesį. Primename, kad dabar galite išsiimti iki 600 eurų per mėnesį.

Jei viršysite 750 eurų per mėnesį limitą, taikysime 0,5 procento mokestį nuo išimamos sumos. Viršijus dabartinį limitą taikome 0,2 procento mokestį. Minimalus operacijos mokestis liks toks pats - 0,40 euro", - rašoma pranešime.

Taip pat didinamas mokestis grynųjų pinigų išėmimui iš „Perlas" terminalų. Nuo liepos 1 d. jis bus 0,5 procento nuo išimamos sumos. Dabar mokestis yra 0,4 procento. Minimalus operacijos mokestis liks toks pats - 0,80 euro.

Didinamas papildomos „Visa Debit" kortelės mokestis iki 1,20 euro per mėnesį suaugusiesiems nuo 18 metų. Dabar mokestis yra 1 euras per mėnesį. Primenama, kad papildoma kortelė yra į paslaugų krepšelį neįtraukta kortelė.

Taip pat pastebima, kad socialiai pažeidžiamoms klientų grupėms, tam tikroms kasdienėms paslaugoms, vaikams ir jaunuoliams iki 21 metų bei senjorams nuo 65 metų taikomos nuolaidos.

20 eurų už išgryninimą - tai „finansinis terorizmas"

Reaguodamas į pasipiktinimo bangą dėl drastiškai pakeltų vieno komercinio banko įkainių, Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis kreipėsi į Lietuvos banką (LB) prašydamas ištirti situaciją ir prireikus „imtis teisės aktuose numatytų priemonių".

„Lietuvos bankas vykdo finansų rinkos dalyvių priežiūrą. Kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba jis gali ne teismo tvarka nagrinėti vartojimo ginčus dėl finansinių paslaugų.

SEB banko sprendimas daugiau nei dvigubai padidinti mokestį už grynųjų pinigų išsiėmimą tiems klientams, kurie nesinaudoja banko paslaugų planais, vartotojoms sukėlė gilų šoką. Išgrynindamas 1000 eurų vartotojas iki šiol bankui sumokėdavo 8 eurus, o dabar priverstas mokėti 20 eurų", - stebisi E.Sabutis.

Parlamentaras kreipėsi į LB norėdamas „atkreipti dėmesį į itin prastą situaciją komercinių bankų sektoriuje, į galimai nepagrįstai keliamus bankų įkainius ir galimai diskriminuojamus bankų klientus".

„Toks staigus įkainių kėlimas ypač neigiamai paveiks tuos vartotojus, kurie neturi galimybės ar noro naudotis banko paslaugų planais. Šis sprendimas neproporcingai paveiks mažas pajamas gaunančius asmenis, senyvus žmones, kurie neturi galimybės naudotis banko paslaugų planais, ypač elektroninėje erdvėje. Tai prievarta pasitelkiant bauginimą, savotiškas terorizavimas", - komentuoja E.Sabutis.

Aplaidumas skatina bankus piktnaudžiauti

Anot Seimo nario, priežiūros institucijų aplaidumas skatina komercinius bankus „eksperimentuoti" pavojingiausia šio žodžio prasme.

„Tai atrodo ypač ciniška turint galvoje, kad Lietuvoje veikiantys bankai naikina savo filialus, ypač regionuose, mažina paslaugų apimtį - ir tuo pat metu didina įkainius už pinigų išgryninimą", - įspėja E.Sabutis.

Parlamentaras prašo LB ištirti, „ar SEB banko sprendimas kelti grynųjų pinigų išsiėmimo iš bankomatų įkainius atitinka galiojančius teisės aktus ir vartotojų apsaugos principus".

„Komerciniai bankai privalo užtikrinti skaidrią ir sąžiningą kainodarą atsižvelgdami visų pirma į vartotojų interesus", - rašoma kreipimesi.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder