Galimybė atverti parduotuves, kurios šiuo metu negali veikti

Svarstoma galimybė parduotuves, kurios šiuo metu negali veikti, atverti balandžio 12 dieną. Vakar Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė apie tai sužinojo nuotoliniu būdu pabendravusi su Vyriausybės nariais Ingrida Šimonyte, Aušrine Armonaite bei Arūnu Dulkiu.

 

„Verslui labai svarbus aiškumas, todėl labai tikimės, kad artimiausiu metu prekybos įmonės iš tiesų gaus leidimą veikti. Taip pat tikimės, kad ateityje bus apibrėžti aiškūs modeliai, kaip šis sektorius galėtų saugiai dirbti griežtinant ar švelninant taikomus ribojimus, tačiau išvengiant visiško uždarymo", - sako R.Vainienė.

Pasak jos, buvo aptarta ir sunkumus patiriančiam verslui taikoma parama.

„Prekybos specifika - į priekį užsakomos ir sandėliuose sukauptos prekių atsargos, kurios, keičiantis sezonui, praranda aktualumą arba dar blogiau, dėl trumpo galiojimo termino sugenda.

Dalis įmonių, norėdamos realizuoti tas atsargas ir bent kiek išsilaikyti, taikė itin dideles nuolaidas, išpardavinėjo likučius.

Dėl to apyvartos krito mažiau, tačiau nuostolių neišvengta. Dabartinės paramos schemos šios aplinkybės neįvertina", - teigia R.Vainienė.

Nejaugi leis atsidaryti? Eltos nuotr.

Sidebar placeholder