„Hanner“ perėmus Nacionalinio stadiono projektą, jame gali išlikti ir „BaltCap“
Be to, kaip rodo žurnalistų atlikta analizė, Vilniaus savivaldybė ir Vyriausybė neturi sprendimo galios, pasirenkant investuotoją.
„Mes manom, jog būtų logiška, kad jie („BaltCap“ – red.) nedingtų visiškai. Mums taip atrodo. Kad nėra pats geriausias variantas, jeigu jie visai dingsta. Stadiono projektą turime mes valdyti. Besąlygiškai valdyti. O jie gali likti tokiomis, kaip pasakyti, stebėtojo teisėmis“, – LRT Tyrimų skyriui teigė statybų bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, paklaustas, ar jo bendrovei perėmus projektą jame galėtų likti „BaltCap“.
„BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis teigė, kad „BaltCap“ dalyvauti Nacionalinio stadiono projekte galėtų pastačius kompleksą.
„Privalome veikti ir „BaltCap Infrastructure Fund“ investuotojų, tarp kurių yra didelės tarptautinės institucijos bei didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, interesų labui. Todėl kartu su potencialiu projekto tęsėju ieškome galimybių už investuotojų lėšas sukurtą vertę realizuoti vėlesniuose projekto įgyvendinimo etapuose, jau pastačius kompleksą“, – LRT Tyrimų skyriui teigė S. Gustainis.
LRT Tyrimų skyriaus atlikta analizė taip pat rodo, kad Vilniaus savivaldybė bei Vyriausybė neturi sprendimo galios pasirinkdamos projekto investuotoją. Tokią situaciją esą lemia susitarimai dėl koncesijos, kuriuose projektą vykdyti yra patikėta specialiajai bendrovei Vilniaus daugiafunkcis kompleksas.
Dėl 2021 metais pasirašytos Nacionalinio stadiono projekto koncesijos sutarties pakeitimų bei jo statybų kainos indeksavimo trečiadienį spręs Vilniaus miesto taryba.
Rašyti komentarą