Hibridiniai automobiliai ar elektromobiliai – kas geriau?

Hibridiniai automobiliai ir elektromobiliai yra du populiariausi pasirinkimai vairuotojų, kurie siekia ekologiškesnės ir ekonomiškesnės transporto priemonės. Nors abi automobilių sumažina išmetamųjų teršalų kiekį ir padidina degalų efektyvumą, tarp jų yra keletas esminių skirtumų.

Hibridiniai automobiliai varomi tiek vidaus degimo, tiek elektros varikliu. Dažniausiai elektros variklį įkrauna tokios automobilio sistemos kaip regeneracinis stabdymas, o vidaus degimo variklis naudojamas išsikrovus akumuliatoriui ar prireikus papildomos galios.

Dėl to hibridiniai automobiliai gali įveikti gerokai didesnį atstumą nei elektromobiliai ir jų nereikia kasdien krauti. Negana to, hibridiniai automobiliai yra pigesni nei elektromobiliai, todėl yra puikus pasirinkimas dar nesiryžtantiems pereiti prie elektros energijos.

Kita vertus, elektra varomi automobiliai yra varomi tik elektros varikliu, todėl energija priklauso nuo akumuliatoriaus. Jie neišskiria jokių išmetamųjų dūmų ir užtikrina tylų, sklandų veikimą.

Didžiausias trūkumas yra reguliarus akumuliatoriaus krovimas bei ribotas įveikiamas atstumas, kuris gali kelti rūpesčių leidžiantis į tolimesnę kelionę.
Verdiktas

Jeigu kalbėtume apie poveikį aplinkai, elektromobiliai paprastai laikomi ekologiškesniu pasirinkimu, nes jie neišmeta jokios emisijos.

Tačiau jų baterijų gamyba ir perdirbimas gali turėti neigiamų pasekmių aplinkai. Hibridai, nors ir turintys vidaus degimo variklius, vis tiek yra gerokai ekologiškesni nei dyzeliniai ar benzininiai automobiliai. Apie hibridinių automobilių veikimą ir taršą galite daugiau sužinoti Mazda.lt puslapyje.

Galiausiai pasirinkimas tarp hibridinio ir elektromobilio priklauso nuo jūsų poreikių. Jeigu dažnai važinėjate į darbą bei leidžiatės į ilgas keliones, jums labiau gali tikri hibridiniai automobiliai.

O pirmenybę teikdami ekologijai ir nesibaimindami reguliaraus įkrovimo galite drąsiai sėsti už elektromobilio vairo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder