„Inno Line“ robotai dirba visu pajėgumu

Penktadienį Klaipėdos rajone, šalia greitkelio Vilnius-Klaipėda esančiame SBA Industrinių inovacijų slėnyje, oficialiai atidaryta nauja baldų gamykla „Inno Line“. Tai labiausiai robotizuotas baldų pramonės fabrikas Baltijos šalyse, kur jau dabar darbuojasi 35 robotai.

Naujos gamyklos pastatas iškilo šalia jau veikiančio logistikos centro „Innovo logistika“.

„Inno Line“ vilktų baldų gamybos kompleksas pastatytas per maždaug 9 mėnesius, jo plotas prilygsta 7 futbolo aikštėms. Gamykloje instaliuoti net 35 robotai, 15 automatizuotų kokybės kontrolės sistemų, įdiegti sparčiausi rinkoje įrenginiai, o kai kurie sprendimai pritaikyti pirmą kartą.

„Per minutę čia pagaminami 3 produktai. O, pavyzdžiui, 5 000 spintų pagaminama per 2 paras“, - sako „Inno Line“ vadovas Rolandas Baltuonis.

Jis akcentuoja, kad tokio projekto įgyvendinimas nebūtų įmanomas be partnerių IKEA pasitikėjimo ir palaikymo.

Planuojama, kad maksimalų gamybos mastą gamykla pasieks kitais metais, o pardavimai viršys 150 mln. eurų. Įmonėje šiuo metu dirba daugiau kaip 600 žmonių.
 

Kitais matais gamykloje planuojama įdiegti dar keliolika naujų robotų.

Baldai eksportui

Beveik visa pagaminta produkcija yra eksportuojama. Daugiausia į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Ispaniją, Švediją, Nyderlandus, kitas Europos valstybes.

„Naudodami plėvele vilktų baldų technologiją gaminame miegamojo baldus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Baltuonis.

Pasak jo, įmonės gaminamų baldų bus galima įsigyti ir Lietuvoje, nes pagrindinis produkcijos pirkėjas yra Švedijos baldų ir namų apyvokos reikmenų prekybos milžinė IKEA.

„Mūsų gamykla labiausiai robotizuota ir automatizuota ne tik “SBA Home„ grupėje, bet ir tarp kitų baldų pramonės įmonių Baltijos valstybėse“, - teigia „Inno Line“ vadovas.

Anot jo, robotai atliks sunkiausius darbus. Tai medžio drožlių plokštės, baldų komponentų padavimas į linijas, taip pat nukėlimas nuo jų, pagamintos produkcijos transportavimas ir kitos operacijos.

„Robotai dirba ir pakavimo linijoje - jų “įdarbinimas„ šioje pozicijoje greta žmonių yra visiška naujovė. Technika čia atlieka sunkiausias užduotis“, - sako R. Baltuonis.

Suburta komanda

„Nors Klaipėdos regione konkurencija dėl darbuotojų yra didelė, komandos formavimas vyko sklandžiai“, - anksčiau yra minėjęs R. Baltuonis.

Anot jo, specialistus vilioja ne tik konkurencingas atlyginimas, kvalifikuotiems operatoriams ir technikos specialistams siekiantis apie 1 400 eurų atskaičius mokesčius, bet ir suformuotas papildomų naudų paketas.

„Inno Line“ darbuotojai įmonės lėšomis yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, taip pat draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

„Už darbo rezultatus yra numatytos ir ketvirtinės premijos, pasirūpiname transportu dirbantiesiems ne tik iš Klaipėdos, bet ir aplinkinių Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajono miestų bei gyvenviečių“, - vardija R. Baltuonis.

Vidutinis darbo užmokestis prieš mokesčius įmonėje viršija 2 000 eurų.

Valdžia žada padėti

„Inno Line“ gamyklos atidaryme dalyvavusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasidžiaugė, kad „Inno Line“ gamykla, į kurią investuota daugiau nei 65 milijonai eurų, yra pirmoji, kuri buvo pripažinta valstybei svarbiu ekonominiu projektu pagal naują teisinį reglamentavimą, kuris suteikia daugiau naudų verslui.

Taip pat ji žadėjo, kad verslui bus teikiama ir daugiau paramos, kad būtų sumažintas energetinės krizės poveikis.

SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė tiksi, kad energetikos kainų kilimas yra trumpalaikis reiškinys, kurį reikia išgyventi.

„Įmonė dėl energetikos kainų tikrai neužsidarys“, - sako J. Grašienė.

Anot jos, paskutinio mėnesio visų koncerno įmonių išlaidos elektrai siekė 2 milijonus eurų.

„Pačios įmonės, optimizuodamos savo veiklą, yra pajėgios sumažinti tik apie 10 procentų išlaidų“, - sako SBA viceprezidentė. Todėl ji palankiai vertina valdžios planus įmonėms atidėti mokesčių mokėjimą ar tiesiogiai kompensuoti energijos pabrangimą.

Ministrė A. Armonaitė akcentuoja, kad šiuo metu yra labai svarbus laikas, valstybės paramos priemonės verslui turėtų būti taikomos operatyviau, nei veikė kompensavimo mechanizmas COVID-19 pandemijos sukeltiems padariniams sumažinti.

SBA grupė veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. Grupės įmonėse Lietuvoje dirba apie 4800 žmonių. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2021 m. siekė 404,6 mln. Eur.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder