Gandrališkės žiemą

Išparduodamas Gandrališkių statytojų turtas (7)

Praėjus daugiau nei dešimtmečiui po to, kai sustojo vieno ambicingiausių Klaipėdos NT projektų - Gandrališkių kvartalo statyba, aukcione išparduodamas jį stačiusios bendrovės „Plienas“ likęs turtas.

Elektroninių varžytinių sistemoje evarzytines.lt šiuo metu vyksta daugiau nei pusšimtis varžytinių, kuriose parduodami butai ir parkingo vietos Gandrališkių rajone esančiuose namuose.

Butai parduodami tiek aukščiausiame Lietuvoje gyvenamajame pastate „Pilsotas“ (Kuosų g. 20), tiek kituose mikrorajono namuose (Birutės g. 22 ir 22A).

Vien „Pilsote“ šiuo metu varžytinėse parduodama beveik dvi dešimtys butų, kurių vieno kvadratinio metro ploto kaina svyruoja nuo 1 500 iki maždaug 2 000 eurų. Apatiniuose aukštuose esantys butai pigesni.

Kituose kvartalo namuose galima atskirai įsigyti ne vien butų, bet ir vietą automobiliui požeminiame garaže - kaina prasideda nuo 5 100 eurų.

Galima pirkti ir visą parkingo dalį, kurio kaina prasideda nuo kelių šimtų tūkstančių eurų.

Susidomėjimo nėra

Gandrališkių nekilnojamojo turto varžytinės paskelbtos praėjusių metų pabaigoje ir vyks visą mėnesį. Elektroninės sistemos duomenys rodo, kad, likus maždaug porai savaičių iki varžytinių pabaigos, susidomėjimo objektais beveik nėra.

Nė vieno buto varžytinėse kol kas nėra pasiūlyta net pradinės pardavimo kainos. Pradinė kaina - 5 100 eurų - pasiūlyta siekiant įsigyti kelias parkingo vietas.

Varžytines vykdo paskirtoji bankroto (nemokumo) administratorė Indrė Kaušylaitė-Rickė.

„Tikslaus parduodamų objektų skaičiaus negaliu pasakyti, tačiau šiuo metu parduodami ne visi, tik dalis“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Plieno“ bankrotą administruojanti I. Kaušylaitė-Rickė.

Plačiau komentuoti procesus ji atsisakė motyvuodama tuo, kad informacija teikiama tik bankroto proceso dalyviams.

Šiuo metu varžytinėse parduodamo „Plienui“ priklausiusio turto nustatyta pradinė pardavimo kaina yra apie 6 milijonai eurų.

Įmonė likviduojama

Apie „Plieno“ finansines problemas imta kalbėti dar 2009 metais, kai praktiškai sustojo Gandrališkių vystymas.

Tačiau nutartis iškelti įmonei bankroto bylą buvo priimta ir įsiteisėjo tik 2020 m. pradžioje. „Sodros“ duomenys rodo, kad jau 2018 metais „Pliene“ nebuvo nė vieno darbuotojo.

2021 metų kovo 22 d. priimta nutartis įmonę likviduoti.

Priminsime, kad vienas iš Gandrališkių projekto vystymo partnerių buvo UAB Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija, kuri nuomos teise valdė kvartalo teritoriją.

Anksčiau skelbta, kad „Pilsoto“ statybos 2007 metais kainavo apie 50 milijonų litų (apie 15 milijonų eurų).

Gandrališkių teritorijoje (bendra kvartalo teritorija - apie 9 ha) sovietiniais laikais buvo įsikūręs tankų dalinys.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, nuomos teisė į Gandrališkių žemę buvo įkeista vienam iš skandinaviško kapitalo bankų.

Todėl tolesnis kvartalo vystymas priklauso nuo bankininkų sprendimų. Pagal detalųjį teritorijos planą Gandrališkių kvartale yra galimybė statyti dar vieną dangoraižį - aukštesnį nei „Pilsotas“.

Daug žmonių keikiasi, nusipirkę namus už miesto. taip, kad ne visi nori kamščiuose sėdėti. O šiaip, projektas buvo neblogas. Iš Smiltynės pusės atsiveria įspūdingas vaizdas. Bet kas žavisi kaimietiškų trobesių romantika - užuojauta
> e-bosas, 2022-01-13 11:26
Kas gali noreti gyventi tokiam rajone? :D
Dalinkit veltui, 2022-01-13 11:11
Indrė Kiaušalytė Rickė yra aferistė. Ją palaiko vienas iš žinomų LT advokatų. Taip pat ir Klaipėdos prokuratūrą
SLS, 2022-01-13 03:57
Sidebar placeholder