Jarekas Niewierowiczius

Jarekas Niewierowiczius: protestuojant Lenkijos ūkininkams reikia užtikrinti Suvalkų koridoriaus saugumą

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, kaimyninės šalies institucijos turi užtikrinti Suvalkų koridoriaus saugumą, sako Lietuvos prezidento patarėjas Jarekas Niewierowiczius (Jarekas Neverovičius).

„Čia yra ne vien žemės ūkio aspektas. Vadinamas Suvalkų koridorius yra jautri vieta ne tik dėl susisiekimo (...). Tai yra ypatinga vieta, kur bet kokios akcijos, kur galbūt, kaip mes šiandien iš ryto atėjome į darbą, kažkur atėjo dėdė Ivanas į darbą ir galvoja, kaip išnaudoti šitą situaciją tam tikros valstybės naudai – hibridinės akcijos taip vadinamos“, – antradienį Žinių radijui sakė J. Niewierowiczius.  

„Matyt, Lenkijos vyriausybės institucijos tą supranta ir atitinkamai turbūt irgi užtikrins, kad šitie procesai bus išspręsti tokiu būdu, kad ne tik nekeltų susisiekimui problemų, bet ir tą rimtą situaciją įvertintų saugumo požiūriu“, – pridūrė prezidento patarėjas. 

J. Niewierowiczius teigė, kad ūkininkų nepasitenkinimas yra suprantamas, tačiau, anot jo, protestuoti galima „gražiai, kultūringai, argumentuotai ir rezultatyviai“ – tokį pavyzdį esą parodė sausį Vilniuje protestavę Lietuvos žemdirbiai. 

„Manyčiau, kad panašus protokolas reikalingas ir Lenkijoje. Yra kalbų apie tai, kad tai galbūt bus procesas kartu su Europos Komisija. Mums turbūt irgi būtų gerai, kad viskas vyktų civilizuotai ir netrukdytų ekonomikos procesams ar, juo labiau, nekeltų rizikų saugumo kontekste“, – teigė prezidento patarėjas. 

Jo teigimu, pernai iš Ukrainos į Lietuvą atgabenta iki 40 tūkst. tonų kviečių. 

„Tai yra lašas jūroje, palyginti su tuo, kiek pati Lietuva užsiaugina grūdų. Reikėtų vertinti, kad tai yra labai nereikšmingas kiekis“, – sakė J. Niewierowiczius. 

Lenkijos žemdirbiams nuogąstaujant, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, nuo kovo 1 dienos jie ketina  blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. 

Protestuodami prieš Ukrainos žemės ūkio produktų eksportą be muitų Lenkijos ūkininkai pastarosiomis savaitėmis jau bandė blokuoti šias dvi šalis skiriančią sieną, užblokavo svarbų kelią į Vokietiją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder