Naftos gavyba

Jungtinės Valstijos aktyviai stumia Rusiją iš svarbiausios naftos rinkos

(3)

Vakarams įvedus embargą Rusijos naftai, Indijos rinka tapo viena svarbiausių Rusijos rinkų, tačiau net ir čia Rusijos tiekėjai pastaruoju metu susiduria su problemomis, - skelbia dialog.ua. 

Palyginti su praėjusių metų piku, rusiškos naftos importas sumažėjo 800 000 barelių per parą ir ateityje gali dar labiau sumažėti, nes Indijos naftos perdirbimo gamyklos atsisako priimti naftą iš "Sovcomflot" tanklaivių, kuriems taikomos blokuojančios JAV sankcijos. 

Juo labiau kad Indijos pirkėjai turi alternatyvą - amerikietišką naftą.

Pastaruoju metu į Indijos rinką plūsta nafta iš Jungtinių Valstijų, o kovo mėn. amerikietiškos naftos tiekimas į Indiją turėtų pasiekti aukščiausią lygį per beveik metus. 

Apskritai JAV naftos eksportas jau spėjo pasiekti penkis naujus mėnesio rekordus nuo tada, kai Vakarai pradėjo taikyti sankcijas Rusijos naftai, reaguodami į visišką Rusijos invaziją į Ukrainą.

JAV nafta skverbiasi į rinkas, kuriose anksčiau dominavo OPEC ir jos sąjungininkės, rašo "Bloomberg".

JAV žaliava ilgą laiką buvo tiekimo lyderė, tačiau dėl Rusijos invazijos į Ukrainą sutrikdytų energijos srautų išaugo JAV žaliavos paklausa.

Didėjantis tiekimas Europos ir Azijos rinkoms pavertė JAV viena didžiausių eksportuotojų pasaulyje. 

Priminsime, kad anądien JAV valstybės departamentas pranešė apie sąjungininkų pasirengimą sugriežtinti sankcijas Rusijos naftai.

Visų pirma, G7 svarsto galimybę sumažinti rusiškų barelių kainų viršutinę ribą. 

Anksčiau buvo pranešta, kad naftos gavyba Rusijoje šių metų balandį, gegužę ir birželį, palyginti su kovo mėnesio duomenimis, sumažės apie 3,6 %, 4,1 % ir 4,9 %. 
 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder