Kinija stabdo lietuviškos jautienos, pieno ir alaus importą

Generalinė muitinės administracija pranešė nuo trečiadienio sustabdžiusi jautienos importą iš Lietuvos, praneša wtvbam.com. Vėliau paaiškėjo, kad Kinijos generalinė muitinės administracija trečiadienį oficialiai informavo Lietuvą stabdanti jos jautienos, pieno produktų ir alaus importą, BNS patvirtino Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Jos vadovas sako, kad nuo pernai rudens Lietuva neeksportuoja gyvūninės kilmės produktų į Kiniją, įmonėms pačioms atsisakius juos siųsti.

„Vakar vakare gavome notą dėl jautienos, pieno produktų ir alaus eksporto iš Lietuvos į Kiniją sustabdymo“, – BNS sakė tarnybos atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas.

Tarnybos vadovas Mantas Staškevičius sakė, kad tokią notą tarnyba gavo pirmą kartą. Pasak jo, Kinijos įstaiga nurodė, jog importo iš Lietuvos sustabdymo priežastis – dokumentų trūkumas.

„Labai keista, nes mes teikiame ir teikėme visą jų prašomą informaciją, kaip ir dirbame su kitomis ne ES šalimis. Iki šiol niekada nebuvome sulaukę jokios notos iš šios valstybės dėl kažkokių dokumentų ar informacijos trūkumo“, – BNS sakė M. Staškevičius.

„Kinijos kompetentingos institucijos atstovai 2020 metais vykdė nuotolinį auditą Lietuvos tiek jautienos, tiek žuvų produktų. Buvome pakankamai gerai įvertinti, visa informacija buvo pateikta“, – pridūrė jis.

M. Staškevičiaus teigimu, paskutines gyvūninės kilmės produktų siuntas Lietuvos įmonės išsiuntė pernai lapkritį, tačiau Lietuvos ir Kinijos santykiams paaštrėjus, Kinijos rinkos jos atsisako.

„Nuo praėjusių metų spalio-lapkričio mėnesių, kas liečia gyvūninės kilmės produktus, turbūt visos įmonės, kurios turėjo leidimus į šią šalį, sustabdė ir nei žuvies, nei pieno, nei jautienos produktų jau nesertifikuojam, praktiškai įmonės atsisakė siųsti, jos diversifikuoja ir ieško kitų tinkamų rinkų“, – sakė tarnybos vadovas.

„Mūsų pasiūlymas ir yra ieškoti kitų rinkų, nes jei įmonės nėra tikros, kad ta produkcija pasieks Kinijos importuotojus, tai nereikėtų rizikuoti šitoje vietoje“, – pridūrė jis.

Visgi jis sakė, kad su Kinijos institucijomis dar bus kalbama, bus pakartotinai pateikiami dokumentai ir aiškinamasi situacija.

Kinijos muitinė nenurodė konkrečių tokio sprendimo priežasčių.

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkės pavaduotojas valstietis Giedrius Surplys mintimis apie "vertybinės" politikos padarinius pasidalino savo asmeninėje feisbuko paskyroje:

Archyvų nuotr.

"NEMATOMAS DEESKALACIJOS PLANAS.

Nors Lietuvos gamintojų maisto produktai de facto į Kiniją neįvažiavo jau keletą mėnesių, dabar Kinijos muitinė formalizavo šį draudimą. 

Mūsų verslas raunasi plaukus, Ekonomikos ir inovacijų ministrė desperatiškai kalba apie naujas rinkas.

Premjerė sako, kad problemos nemato.

Pekinas dievagojasi, kad užtektų "Taivaniečių" pakeisti į "Taipėjaus" ir Lietuva išeitų laimėtoja, o garsiojo deeskalacijos plano vis dar NIEKAS NEMATĖ.

Užsienio reikalų ministras Singapūre diegia "vertybinę" politiką".

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder