Kinijos ribojimai įtakos investicijoms nedaro, sako „Rehau“ gamyklos vadovas

Kinijos taikomi apribojimai Lietuvos verslui yra problema, tačiau tiesioginės įtakos neturi, sako Klaipėdoje pradėjusios veikti maždaug 30 mln. eurų vertės Vokietijos polimerų gamintojos „Rehau“ gamyklos vadovas Giedrius Kaukas.

Organizatorių nuotr.

„Visi rūpinasi šia problema, bet kokie suvaržymai rinkoje nėra gerai, ir mūsų savininkai galvoja apie tai, bet „Rehau“ turi savo gamyklą Kinijoje, ten vamzdeliai gaminami vietinei rinkai, yra gamyklos JAV, kitose šalyse.

Mūsų gamykla į tą grandinę nepatenka“, –  sakė G. Kaukas.

Jis nesiėmė vertinti, ar Vokietijos kompanijos įsikūrimas Lietuvoje galėtų demonstruoti, kad Kinijos spaudimo bijoti nereikia.

„Kiekvienas Vakarų investuotojo įsikūrimas Lietuvoje yra gera reklama regionui, gal būsime kam nors pavyzdys“, – kalbėjo G. Kaukas. 

Organizatorių nuotr.

Anot jo, Klaipėda investicijoms buvo pasirinkta dėl kelių priežasčių, ne tik įvertinus kaštus ir logistiką. 

„Buvo nagrinėjamos kelios lokacijos, kiek žinau, Lietuvoje, Lenkijoje ir Rumunijoje.

Manau, kad gerai pasirodė „Investuok Lietuvoje“, Klaipėdos LEZ, tai buvo vienas iš kriterijų.

Aišku, Lietuva yra pigesnė šalis nei Vokietija ir logistikos prasme – galime gauti žaliavą per Klaipėdos uostą, patogu“, – sakė G. Kaukas. 

Organizatorių nuotr.

Gamykla Klaipėdoje yra 35-oji pasaulyje ir 15-oji Europoje kompanijos įmonė.

Gruodį veiklą pradėjusioje gamykloje jau veikia dvi linijos, šiuo metu dirba 50 žmonių. Čia gaminami statyboms skirti polimerų vamzdeliai, naudojami grindų šildymo sistemoms, o visa produkcija eksportuojama į Vokietiją, Austriją, Prancūziją ir kitas Vakarų Europos šalis. Visos žaliavos taip pat įvežamos iš užsienio.

Iki šių metų pabaigos įmonės darbuotojų skaičius turėtų padvigubėti, o 2023 metais – pasiekti 200. Anot gamyklos vadovo, kol kas įdarbinami tik Lietuvos gyventojus, dalis jų apmokoma Vokietijoje. 

„Nėra tos problemos su darbuotojų paieška. Atlyginimas konkurencingas, vakarietiška darbo aplinka, gal tai patraukia“, – sakė G. Kaukas. 

Gamyklą pagal „Rehau“ projektą per metus pastatė Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „YIT Lietuva“, Vokietijos kompanija ją nuomojasi ir investuoja tik į gamybos procesą. 

„Šiuo metu iš mūsų pusės investuota netoli 10 milijonų eurų, gamyba plečiasi, tie skaičiai didės“, – kalbėjo G. Kaukas. 

„Rehau“ pranešė, kad į gamyklos statybą bei įrengimą iš viso investuota per 30 mln. eurų.

„YIT Lietuvos“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas teigė, kad pavyko išvengti kainų šuolio statybų sektoriuje.

„Mes nepajutome, metalas, gelžbetonis, kitos medžiagos buvo supirktos iš karto po sutarties pasirašymo 2020 metų lapkritį, labai operatyviai suveikėme“, – žurnalistams Klaipėdoje sakė K. Vanagas. 

Anot jo, didesnis iššūkis yra ne geopolitiniai procesai, o koronaviruso sukelta pandemija.

„Pas tiekėjus darbuotojai serga pamainomis, dėl to kartais vėluoja medžiagos“, – kalbėjo K. Vanagas. 

„Rehau“ yra šeimos valdoma bendrovė, jos metiniai pardavimai siekia apie 3,5 mlrd. eurų. Bendrovė turi daugiau nei 170 biurų visame pasaulyje, kuriuose dirba apie 20 tūkst. darbuotojų. 

Organizatorių nuotr.

Kurs dar 100 darbo vietų

Pernai gruodžio mėnesį gamybą Klaipėdos LEZ pradėjusi Vokietijos polimerų produkcijos gamykla „Rehau“ jau įdarbino per 50 žmonių ir dar tiek planuoja įdarbinti iki metų pabaigos.

Kitais metais planuojama dar 100 naujų darbo vietų.

„Rehau“ gamyklos Klaipėdoje vadovas Giedrius Kaukas sakė, kad įmonė pradėjo gaminti polietileno vamzdžius šildomų grindų sistemoms. Jau veikia dvi gamybos linijos, kurios dirba keturiomis pamainomis.

„Produkciją planuojame eksportuoti į daugiau nei dešimt Vakarų Europos valstybių, palaipsniui bus plečiama gamyba ir priimami nauji darbuotojai“, - sako G. Kaukas.

Anot jo, įmonė ieško kompiuterizuotų gamybos linijų operatorių. Įmonė neatskleidžia, kokį atlygį siūlo, tačiau darbuotojų trūkumo nejaučia.

Ateityje plėsis

Organizatorių nuotr.

Pasak G. Kauko, ateityje įmonė planuoja gaminti ir daugiau statybų pramonei skirtų gaminių.

Šiuo metu išplėtus gamybą jau pastatytame 19 000 kvadratinių metrų ploto pastate, įmonėje dirbs apie 200 žmonių.

Pasak G. Kauko, pagal planą iki galo įsisavinti jau turimus gamybinius plotus planuojama iki 2023 metų pabaigos, todėl jau kitais metais įmonei reikės papildomai dar apie 100 žmonių. Tačiau tai gali būti ne pabaiga.

„Iš anksto yra numatyta galimybė gamyklą plėsti, dar statant naują 10 000 kvadratinių metrų ploto pastatą“, - apie rimtus „Rehau“ ketinimus Klaipėdoje kalba G. Kaukas.

Anot jo, kol kas įmonės veiklai ir planams jokios įtakos nedaro geopolitinė situacija, susijusi su įtemptais mūsų šalies santykiais su Kinija ir Baltarusija.

Milijoninės investicijos

Organizatorių nuotr.

Skelbiama, kad šiuo metu investicijos į „Rehau“ gamyklą Klaipėdos LEZ siekia apie 30 milijonų eurų. Maždaug 10 mln. - „Rehau“ lėšos, skirtos gamybos įrangai ir technologijoms. Dalis Klaipėdoje montuojamų įrengimų nėra nauji ir atkeliavo į Klaipėdą iš kitų „Rehau“ gamyklų.

Specialiai statytą pastatą „Rehau“ nuomojasi iš Maltos investicijų kompanijos „Hili Properties“.

Pastatą per maždaug 12 mėnesių pastatė Suomijos kapitalo NT vystymo bendrovė „YIT Lietuva“.

Jos vadovas Kęstutis Vanagas džiaugiasi, kad pavyko išvengti statybinių medžiagų kainų augimo, nes sutartys dėl jų tiekimo buvo pasirašytos tik pradėjus statybas 2020 metų pabaigoje.

‎‎„Rehau“ yra šeimos valdoma bendrovė, jos metiniai pardavimai siekia apie 3,5 mlrd. eurų. Bendrovė turi daugiau nei 170 biurų ir per tris dešimtis gamyklų visame pasaulyje, kuriuose dirba apie 20 000 darbuotojų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Sidebar placeholder