„Klaipėdos nafta“ į saulės elektrines investuoja 1 mln. eurų

„Klaipėdos nafta“ į saulės elektrines investuoja 1 mln. eurų

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta“ į 300 kilovatų (kW) galios saulės elektrinę jos valdomame Subačiaus naftos terminale investavo beveik 210 tūkst. eurų, pirmadienį pranešė įmonė. Jėgainė patenkins visą terminalo elektros poreikį.  

Dar apie 800 tūkst. eurų investicijos numatytos į 2,5 karto didesnę – 800 kW galios – saulės elektrinę naftos terminale Klaipėdoje. Ją ketinama įrengti iki 2024 metų vasaros. 

Projektas Subačiuje, Kupiškio rajone, į „Klaipėdos naftos“ investicijų planus įtrauktas prieš metus, atsižvelgus į tuo metu smarkiai išaugusias energetinių resursų kainas.

„Tuo metu, kaip ir daugelis kitų įmonių, ieškojome būdų, kaip sumažinti bendrovės išlaidas už energiją. (...) Nuo šiol Subačiaus terminalo metinis elektros energijos poreikis bus visiškai patenkinamas tik iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminta elektros energija“, – pranešime teigė Subačiaus naftos terminalo vadovas Arnoldas Būga. 

Skaičiuojama, kad šios elektrinės pagaminama elektra per metus anglies dvideginio emisijas sumažins beveik 130 tonų, – tai prilygsta apie 4,5 tūkst. pasodintų medžių. Per 20 metų sąlyginai (turint 300 kW saulės elektrinę) neišmestos emisijos sudarytų apie 90 tūkst. pasodintų medžių.

Subačiaus naftos terminale saugomi valstybės naftos produktų (degalų) rezervai, jis taip pat teikia jų krovos ir saugojimo paslaugas privatiems klientams ir įmonėms. Jame yra 66 talpyklos, kurių bendras tūris – 338 tūkst. kubinių metrų.  

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder