Klaipėdos pramonininkų asociacijai - 35-eri: regioninė lyderystė, investicijos į mokslą, verslo problemų sprendimas

(4)

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA), mininti savo veiklos 35-metį, pagerbė socialiai atsakingas įmones, LPK pagarbos ženklais apdovanoti ir 5 KPA įmonių vadovai bei gimnazijos direktorė. Tradiciniame renginyje taip pat aptarti metų darbai bei laukiantys iššūkiai.

Siekdama teisingo valdžios ir visuomenės požiūrio į verslą, 58 regiono įmones vienijanti KPA akcentuoja būtent atsakingo verslo svarbą.

Jau keturioliktą kartą vykusio KPA Atsakingo verslo konkurso tikslas - pagerbti ir padėkoti įmonėms, kurios praėjusiais metais padarė didžiausią pažangą auginat verslą, rūpinantis darbuotojais ir darbo aplinka, plėtojant visuomenines iniciatyvas.

Dėl keturių nominacijų šiemet varžėsi 12 asociacijos įmonių.

Atsakingiausia 2024 m. KPA įmone tapo AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, generalinis direktorius Algis Latakas.

Sparčiausiai 2024 metais auginusiai verslą įmonei skirtas apdovanojimas „Už atsakingą verslą“, jis atiteko UAB „Tilta“, direktorius Rimantas Vaitkevičius.

Labiausiai darbuotojais besirūpinančiai įmonei skirta nominacija „Už darbuotoją“ ir jos nugalėtoja tapo UAB „VMG corp“, generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Daugiausiai dėmesio visuomeninėms ir socialinėms iniciatyvoms skyrusiai įmonei atiteko apdovanojimas „Už mūsų Klaipėdą“. Tai - UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „BEGA“, generalinis direktorius Laimonas Rimkus.

„Net neabejoju, jog dauguma įmonių augina socialinę atsakomybę ir yra nusipelniusios pagarbos ir pripažinimo, tačiau konkursas tam ir skirtas, kad išrinktumėme metų stipriausius. Sveikinu šiandienos laimėtojus ir linkiu nesustoti auginant atsakingą verslą ir darant gerus darbus“, - džiaugėsi KPA prezidentas Rimantas Juška.

Įvertino klaipėdiečius

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) taip pat apdovanojo net 5 klaipėdiečius.

„Profesijos riterio“ ženklai už pasišventimą ir ištikimybę profesijai, ilgalaikį produktyvų darbą ir aktyvią visuomeninę veiklą įteikti Vytautui Butvilui, UAB „Pack Klaipėda“ generaliniam direktoriui, bei Dariui Levickiui, UAB „Voltas“ direktoriui.

Už kūrybiškumą ir lyderystę auginant inžinerines klases, už kryptingas iniciatyvas bendradarbiavimo su verslu stiprinimui „Profesijos riterio“ ženklu apdovanota ir Klaipėdos Baltijos gimnazijos direktorė Jurgita Račkauskienė.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius už asmeninius nuopelnus vadyboje ypatingą - Vytauto Andriaus Graičiūno apdovanojimą - įteikė dviem KPA įmonių vadovams: Renatui Petroniui, UAB „Techvitas“ direktoriui, ir Eimantui Kiudului, UAB Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės generaliniam direktoriui.

Narių skaičius auga

2024 metus KPA narių skaičius padidėjo, prie asociacijos prisijungė bendrovės „Transgrid“ ir „ISS Lietuva“.

„Kyla klausimas, ar turėtumėme kviesti į savo gretas mažesnį verslą. Mano nuomone, kiekvienas aktyvus naujas narys prisideda prie asociacijos stiprybės. Todėl turime nerašytą pareigą pakviesti prisijungti savo verslo partnerius, naujas Klaipėdos krašte pradedančias veiklą įmones, aktyvius jų vadovus prisidėti prie bendrų verslo aplinkos problemų sprendimo ir kitų iniciatyvų“, - renginyje ragino R. Juška.

Apibendrindamas metus, KPA prezidentas pasidžiaugė tęsiamais tradiciniais susitikimais su Klaipėdos miesto vadovais. Buvo aptartas miesto biudžeto projektas, veiklos planai.

„Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos KEPS 2030 atnaujinimo, dalyvavome diskusijose miesto urbanistikos, transporto infrastruktūros, švietimo, miesto identiteto ir turizmo plėtros klausimais“, - sakė R. Juška.

Anot jo, KPA nariai aktyviai naudojasi galimybe išsakyti verslo nuomonę Verslo aplinkos grupėje prie mero. Vienas iš jau įgyvendintų realių sprendimų, skatinančių verslą ,- atsisakyta parkavimo mokesčio senamiestyje pietų pertraukos metu.

Praėję metai buvo rinkiminiai - vyko KPA susitikimas su kandidatais į LR Seimo narius. Buvo galimybė pateikti LPK ir KPA sugeneruotą pasiūlymų paketą svarbiausiais šalies ir regiono vystymo klausimais.

„Vertiname LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus lyderystę ir nuoseklumą siekiant teisingo valdžios ir visuomenės požiūrio į verslą - svarbiausią šalies ekonominės gerovės kūrėją“, - akcentavo R. Juška.

Anot jo, 2024 m. diskusijos apie regiono ekonominį potencialą iš Vilniaus persikėlė ir į Klaipėdą. LPK Regioninės politikos komiteto išvažiuojamasis posėdis vyko Uosto direkcijoje. Komiteto nariai turėjo progą įsitikinti, kad sparti pažangios pramonės plėtra - regiono stiprybė. Apie tai byloja ir SBA bei VMG inovacijų parkai Klaipėdos rajone, investicijos į uostą, Klaipėdos LEZ.

Regioninė politika

„Kalbant apie regiono auginimą, vis nepasiseka įtikinti Vyriausybės sugrąžinti verslo balsą į Regiono plėtros tarybas. Labai tikimės, kad naujai kuriama Regionų ministerija bus impulsas sukurti efektyvią diskusijų platformą tarp savivaldos ir verslo“, - problemą įvardina Rimantas Juška. 

LPK savo veiklos darbotvarkėje daug dėmesio skiria ne tik verslo sąlygų gerinimui, biurokratijos mažinimo iniciatyvoms, bet ir švietimo temai. 

Pagrindinis tikslas - kad darbo rinkai specialistai būtų rengiami visuose lygiuose: nuo bendrojo lavinimo moksleivių pasirinkimų skatinimo ir profesinio mokymo prestižo auginimo iki aukštojo mokslo kokybės. Nuo 2018 metų vystoma KPA iniciatyva kartu su Baltijos gimnazija auginti susidomėjimą inžineriniais mokslais. 

Projektinėse veiklose su gimnazistais šiais mokslo metais dalyvauja jau 17 miesto įmonių. Inžinerinės klasės praėjusiais metais pasiekė rekordinio susidomėjimo - net ne visi norintieji tilpo jau į keturias pirmąsias inžinerines klases. Šiuo metu inžinerinėse klasėse mokosi 348 mokiniai. 

„Suprantame, kad tokie darbai nevyksta sparčiai, bet pirmi ženklai jau matomi - susidomėjimas inžinerija auga, stojančiųjų į inžinerines specialybes, tiek profesinio mokslo, tiek aukštojo mokslo programose, kad ir neženkliai, bet didėja“, - pastebi R. Juška. 

Anot jo, dar viena siekiamybė - Vakarų regiono inžinerijos centro atsiradimas Pauliaus Lindenau profesinio mokymo centro pagrindu. Yra ydinga praktika, kad inžinerinės studijų programos išmėtomos per kelias mieste veikiančias profesines mokyklas. 

Būtų racionalu ir teisinga, jei šių profesijų būtų mokoma viename profesinio rengimo centre. Juolab kad planuojamos didelės valstybės ir ES investicijos į mokymo bazes.

Populiarėja aukštosios mokyklos

„Turime pasidžiaugti, kad auga mūsų aukštųjų mokyklų, universitetų populiarumas. Daug metų skatiname mokymo įstaigų studentus. Už geriausius diplominius darbus KPA stipendijomis apdovanojome penkių mokymo įstaigų absolventus iš Klaipėdos universiteto, LCC tarptautinio universiteto, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro, Vilnius TECH Lietuvos jūreivystės akademijos ir Klaipėdos valstybinės kolegijos“, - sakė R. Juška.

Prasmingi susitikimai Klaipėdos universitete taip pat praturtino KPA veiklą, suteikė galimybes nariams sužinoti daugiau ne tik apie akademinės bendruomenės pasiekimus, bet ir apie galimybes verslui naudotis mokslininkų paslaugomis.

„Negaliu nepaminėti ir LPK viceprezidento Roberto Dargio inicijuotos diskusijos apie Klaipėdos regiono jūrinį potencialą. Tokios priemonės ypač svarbios dabar, kai prie šalies vairo stoja kiti vadovai“, - sakė KPA prezidentas.

Jis tiki, kad aktyviai išnaudojamos galimybės pristatyti miesto ir regiono potencialą ir problemas bei aptarti ateities perspektyvą pasitarnaus savitarpio supratimui ir aktyviai Klaipėdos regiono plėtrai.

„Klaipėdos uostas - tai Lietuvos strateginiai vartai į pasaulį, o Klaipėdos LEZ ir pramonės bendruomenė - tai vienas iš realiausių augimo taškų šiandieninėje ekonomikoje. 

Bet tam, kad šis potencialas būtų realizuotas, reikia aiškios krypties, mažiau biurokratijos ir tikros partnerystės su verslu“, - sakė V. Janulevičius, linkėdamas Klaipėdos krašto įmonėms išlaikyti aukštą konkurencingumą tiek vietos, tiek tarptautinėse rinkose.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.