Klaipėdos naftos“ pajamos šiemet mažėjo 30,8 proc. iki 12,6 mln. eurų

KN pristato ilgalaikės veiklos strategiją: energetinės transformacijos kelyje – tvarios energijos siekis

64-us veiklos metus skaičiuojanti energijos terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“)  pristato naują ilgalaikę veiklos strategiją 2023–2050 metams. 

Su ja bendrovė pradeda energetinės transformacijos kelionę, kurios tikslas savo veiklas adaptuoti taip, kad teikiamos paslaugos atitiktų ateities poreikius, o veikla iki 2050-ųjų taptų visiškai neutrali klimatui.  

„Pasaulis juda dekarbonizacijos linkme ir artimiausiais dešimtmečiais turės pereiti nuo vis dar populiaraus iškastinio kuro vartojimo energetikoje ir transporte prie kitų energijos rūšių.

Šio pokyčio akivaizdoje esame pasiruošę atliepti verslo ir pramonės lūkesčius aprūpinant juos svarbiausiais energijos ištekliais bei svariai prisidėti kuriant ateitį, paremtą tvaria energetika.

Sieksime būti svarbia ateities energetikos tiekimo ir vertės grandinių dalimi, sėkmingai kuriančia vertę energetikos sektoriuje, tiek užtikrinant energetinį saugumą, tiek finansinę grąžą akcininkams”, – sako Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius.   

Ilgalaikė KN veiklos strategija apima tris svarbiausias veiklos kryptis – skystųjų energijos produktų, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalus ir darbą su naujomis energijos rūšimis, tokiomis kaip sintetinis kuras, vandenilis ir jo junginiai, kiti alternatyvūs energijos nešėjai, anglies dioksido surinkimas ir saugojimas ir kt.

Prie naujų energijos rūšių pereis palaipsniui

Iki 2030-ųjų KN siekia pakloti tvirtus pamatus būsimam naujų energijos rūšių verslui. Tai bendrovė darys palaipsniui, diversifikuodama savo veiklą, kurdama naują ir pritaikydama esamą  infrastruktūrą.

„Iki šiol niekas negali tiksliai pasakyti, kaip ir kokiu greičiu Europa pereis prie naujų energijos rūšių, kurios jų ar jų junginiai dominuos.

Tačiau, kai tai nutiks, būsime pasiruošę ne tik teikti jų krovos ir saugojimo paslaugas, – turime ambiciją iki 2050 metų tapti Baltijos regiono naujų tvarių energijos rūšių saugojimo ir transportavimo lyderiais“, – pažymi D. Šilenskis.   

Iki 2030-ųjų KN sieks išplėtoti bent tris verslo galimybes, padedančias įžengti į vandenilio nešiklių krovos ir saugojimo rinką, sukurti CO2 saugojimo ir krovos verslą, padedantį kontroliuoti ir mažinti išmetamo anglies dioksido kiekį, bei sukurti bandomąjį baterijų projektą regione ir tvarų verslo modelį, pagal kurį bendrovė galėtų tapti energijos saugojimo ir (ar) balansavimo rinkos dalimi.

Naujų energijos šaltinių galimybių išnaudojimas bendrovei palaipsniui padės pereiti prie žaliosios ekonomikos.   

Dabartinė veikla – pamatas ateities investicijoms

Ateities pokyčių akivaizdoje bendrovė ir toliau didelį dėmesį skirs dabartinėms savo veikloms – tai padės užtikrinti pastovias pajamas, kurių reikės investicijoms į naujas energijos rūšis.   

Iki 2030-ųjų KN planuoja 50 proc. pajamų augimą, jį užtikrinti turėtų veikla vietinėje, regioninėje ir globalioje rinkoje.

KN šiuo metu eksploatuoja tris skystųjų energijos produktų terminalus Klaipėdoje, Subačiuje ir Marijampolėje, yra suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų Lietuvoje ir Brazilijoje operatorė.

Be to, KN buvo paskirta plaukiojančio SGD terminalo Vilhelmshafene, Vokietijoje, komercinio eksploatavimo paslaugų teikėja. Bendrovė iki šiol yra prisidėjusi prie daugiau nei 10 skirtingų SGD projektų visame pasaulyje.   

Plėtojant skystųjų energijos produktų terminalus dar daugiau dėmesio numatoma skirti produktų ir klientų portfelio diversifikacijai.

Planuojama didinti biodegalų krovą, įžengti į chemijos produktų (metanolio ir kt.) saugojimo ir krovos rinką. Ir toliau maksimalus dėmesys bus skiriamas nepriekaištingam veiklos vykdymui, komerciniam ir operaciniam efektyvumui bei didesnės vertės klientams kūrimui.   

SGD verslo srityje ir toliau bus koncentruojamasi į vertės kūrimą regione bei pasaulinėje SGD rinkoje. Iki 2030 metų, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus priimti sprendimai dėl Klaipėdos SGD terminalo išdujinimo pajėgumų plėtros.

Palaipsniui žadama plėsti plaukiojančių SGD terminalų verslo vystymo veiklą augančiose rinkose bei priimti sprendimus dėl tolesnės SGD paskirstymo stoties veiklos strategijos.    

Ne revoliucija, o evoliucija

Pasak KN generalinio direktoriaus, verslo diversifikavimas padės išplėsti rinką ir užtikrinti finansinius pajėgumus ruošiantis naujų energijos rūšių integravimui. Tokį žingsnį jis vadina natūralia evoliucija.

„Per daugiau nei 60 metų veiklos išmokome prisitaikyti prie bet kokių pokyčių – klimato kaitos daromos įtakos, dėl karo Ukrainoje juntamų padarinių.

Esame pasiruošę adaptuotis ir efektyviai veikti nepriklausomai nuo to, kaip keisis energetikos ateitis. Nesiekiame greitų drastiškų sprendimų, KN išgyvena evoliuciją, ne revoliuciją.

Žengiame koja kojon su naujovėmis ir siekiame švaresnės energijos užtikrinimo – iki 2050-ųjų planuojame tapti klimatui neutralia bendrove“, – sako D. Šilenskis.

Pasak jo, bendrovė mato pasaulį, kuriame tvariais skystosios energijos sprendimais pramonei ir visuomenei suteikiama galimybė kurti švaresnę, saugesnę ir turtingesnę ateitį.

Nuolat diegdama naujoves ir plėsdama savo paslaugų portfelį, KN siekia būti šios transformacijos priešakyje ir pasiekti savo veikloje neutralaus poveikio klimatui tikslą.

Išsamiau susipažinti su KN veiklos strategija iki 2050 m. galite čia: https://www.kn.lt/uploads/files/dir377/dir18/11_0.php

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder