Lifosa

„Lifosa“ praneša planuojanti atnaujinti veiklą

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ praneša planuojanti atnaujinti gamybą. Kaip skelbiama bendrovės pranešime, veiklos tęstinumas priklausys nuo įvairių ekonominių, veiklos ir teisinių aplinkybių.

„Lifosos“ vadovybė pažymi, kad bendrovės tikslas yra ir lieka tvari, darbuotojams ir regionui vertę kurianti gamyklos veikla, todėl bendrovei buvo svarbu užtikrinti, kad būtų tinkamai pasirūpinta visomis prielaidomis stabiliai ir tvariai gamyklos veiklai.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, jog bendrovė gali būti laikinai konservuojama nuo spalio mėn.

Taip buvo nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.

Visgi lapkričio mėn. „Eurochem“ pranešė, kad vyksta derybos dėl gamybos atnaujinimo.

Tuo metu „Eurochem Group AG“ direktorių valdybos pirmininkas Samiras Brikho teigė, kad sankcijos bendrovei netaikomos, o Europos Sąjunga gegužę dar kartą patvirtino, kad trąšų pramonei neturėtų būti taikomos sankcijos.

Tam pritaria ir JAV, ES bei Jungtinė Karalystė.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė oligarchui Andrejui Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra.

Jie abu įtraukti į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder