Mykolas Majauskas

Majauskas sako, kad santykiai su Landsbergiu dalykiški, o diskusijos dėl PVM lengvatų partijoje – konstruktyvios

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas tikina, kad dėl PVM lengvatų įsiplieskusiose diskusijose su partijos vadovybe nėra nieko neįprasto. Nepaisant viešojoje erdvėje aptarinėjamų įtampų, politikas tikina, kad partijoje vyksta konstruktyvus dialogas, o jo santykiai su konservatorių pirmininku – profesionalūs bei dalykiški.

„Diskusijos visada vyksta. Atkreipsiu dėmesį kad dar nėra buvę taip, kad Vyriausybės pateiktas biudžetas nebūtų patikslintas. Ir šiuo metu diskusijos vyksta“, – interviu portalui 15min antradienį sakė M. Majauskas, komentuodamas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo įpareigojimą Seimo konservatorius neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų.

Visgi BFK pirmininkas pripažino, kad praėjusią savaitę vykęs konservatorių frakcijos posėdis buvo karštas. Kaip anksčiau skelbta žiniasklaidoje, M. Majauskas, parėmęs ne Vyriausybės, bet Laisvės partijos atstovų teiktą siūlymą dėl PVM lengvatos maitinimo paslaugoms, susilaukė aštrios kritikos iš partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio. Pastarojo teigimu, frakcijos nariai privalo palaikyti biudžetą.

„Frakcijos posėdyje mes diskutavome dėl siūlymų, kurie yra registruoti dėl sprendimų, priimamų balsuojant Seimo salėje. Kadangi posėdis uždaras, tai negaliu atskleisti detalių. Tai nebūtų gražu. Bet galiu patikinti, kad vyko karštos diskusijos dėl mokesčių, dėl vertybinių dalykų. Ne visuomet randame sutarimą. Tai natūralu“, – portalui 15min sakė M. Majauskas.

Visgi politikas nekomentavo, ar partijos pirmininkas G. Landsbergis posėdžio metu užsiminė, kad frakcijos durys, atsekantiems palaikyti Vyriausybės biudžeto projektą, yra atviros.

„Tai buvo uždaras posėdis ir negražu būtų man komentuoti“, – sakė M. Majauskas, pridurdamas, kad jo ir G. Landsbergio bendravimas yra normalus bei dalykinis.

„Noriu patikinti, kad mūsų bendradarbiavimas yra dalykinis ir profesionalus“, – sakė M. Majauskas. Anot jo, kalbomis apie pašlijusius jo ir partijos pirmininko santykius tiesiog bandoma išpūsti burbulą viešojoje erdvėje.

Nekomentuoja, ar gali tekti trauktis iš BFK pirmininko pareigų

Konservatorių gretose jau spėjo pasigirsti raginimų pasitiktini BFK pirmininkui pasitikėjimą. Konservatoriams priklausantis Justas Džiugelis sako, kad šią savaitę frakcijoje kilusio ginčo metu pats M. Majauskas iškėlė šią mintį ir, pažymi jis, visai gerai būtų ją realizuoti praktikoje.

Tačiau M. Majausko nuomone, partijoje vyksta konstruktyvus dialogas.

„Kalbėjimas vyksta, konstruktyvus dialogas. Man atrodo, kad jis yra labai prasmingas, nes mokesčiai yra vertybinis klausimas ir, mano nuomone, natūralu, kad tos diskusijos vyksta“, – sakė M. Majauskas ir patikino, kad nesijaučia esąs opozicija valdančiųjų gretose.

„Dar nėra buvę taip, kad Vyriausybės pateiktam siūlymui nebūtų pasiūlymų iš Seimo narių. Visada buvo. Ir iš opozicijos, ir iš pozicijos“, – teigė jis.

Galiausiai pokalbio metu jis atsisakė veltis į gilesnes diskusijas dėl to, ar kilę nesutarimai gali priversti jį pasitraukti iš BFK pirmininko pareigų ar net partijos.

„Nenoriu leistis į diskusijas, kas būtų jeigu būtų. Jei bus kažkokie sprendimai, tada ir padiskutuosime“, – 15min apibendrino M. Majauskas.

ELTA primena, kad praeitą savaitę Seimo plenariniame posėdyje po pateikimo pritarta Vyriausybės inicijuotoms pataisoms, kuriomis siūloma neribotam laikui taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą apgyvendinimo paslaugų įmonėms, o iki 2023 m. birželio 30 d. ją pratęsti maitinimo, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms, atlikėjams.

Tačiau, Seimas taip pat po pateikimo pritarė alternatyviam Laisvės frakcijos narių Vytauto Mitalo ir Ievos Pakarklytės siūlymui pratęsti PVM lengvatą maitinimo paslaugoms dar metams.

Taip pat, praėjusią savaitę grupė Seimo narių registravo įstatymo projektą, kuriuo siekiama neterminuotai pratęsti lengvatinio 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taikymą maitinimo paslaugoms. Projekte siūloma taikyti 9 proc. PVM tarifą visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui bei 9 procentų PVM tarifo taikymą atlikėjų teikiamoms atlikimo paslaugoms.

Tarp įstatymo projektą registravusių Seimo narių yra ir Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Mykolas Majauskas, Kazys Starkevičius, Mindaugas Skritulskas ir Antanas Čepononis.

Tuo metu konservatorių partijos Prezidiumas ketvirtadienį įpareigojo TS-LKD frakciją Seime palaikyti tik Vyriausybės parengtą Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, neteikti ir nepalaikyti su Ministrų kabinetu nesuderintų pasiūlymų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder