Norėdamas pamatyti savo akimis, kaip atrodo „Solarbank“ projekto idėja realybėje, M. Starkus atvyko į vieną iš tokių parkų, kuris jam paliko išskirtinį įspūdį.
„Atvykus į tokią vietą, iškart ateina nušvitimas – iš miškų į laukus, daugybė geometriškai taisyklingų detalių, labai gražu ir svarbiausia supranti, kad tai veikia, yra naudinga. O žiūrint supranti, kad jokios vizualinės taršos tokie parkai nesukuria.
Mes matome, kaip veikia saulės moduliai. Jie gyvena savo gyvenimą, automatiškai pasisuka į saulę ir tokiu būdu sugauna maksimalų kiekį saulės, paversdami juos elektra“, – nusistebėjimo neslėpė M. Starkus.
Saulės elektrinė – ne tik individualių namų savininkams
„SoliTek“ bendrovės vadovas Julius Sakalauskas, M. Starkui pristatydamas ekologiškų įrenginių galimybes, paaiškino, kad saulės jėgainių naudojimas atveria taupymo galimybes ne tik individualių namų savininkams, bet ir tiems, kurie gyvena, pavyzdžiui, butuose.
„Solarbank“ modulių parke 3,33 MW galios saulės jėgainė tiekia elektrą daugeliui gyventojų.
Įsigyti dalį elektrinės ir efektyviai naudoti pagamintą elektros energiją gali net ir daugiabučiuose gyvenantys žmonės“, – kalbėjo J. Sakalauskas.
Įmonės „SoliTek“ vadovas taip pat kalba, kad saulės jėgainės, kurias gali įsigyti gyventojai iš nutolusio saulės parko, elektros energiją geba gaminti itin efektyviai.
„Ši „Solarbank“ saulės jėgainė yra išskirtinė tuo, kad ji turi saulės sekimo sistemą – moduliai sukasi į saulę, pasitikdami ją rytuose ir palydėdami vakaruose. Tokiu būdu užtikrinama tolygi energijos generacija visos dienos metu.
„SoliTek“ pagaminti saulės moduliai ypatingi dar ir tuo, kad skirtingai nuo pigesnių atvežtinių modulių, jie yra dvipusio veikimo. Dvipusiai saulės moduliai surenka ne tik tiesioginę saulės šviesą, bet ir jos atspindžius nuo žemės ar stogo. Dėl šios technologijos saulės moduliai gali generuoti ir iki 45 proc. daugiau elektros.
Be to, saulės elektrinių parke taip pat yra paklota speciali, šviesą atspindinti plėvelė, kuri leidžia efektyviai sukaupti papildomą saulės šviesą. Tokia saulės jėgainė, lyginant su standartine, sugeneruoja 40 proc. daugiau elektros energijos“, – kalbėjo J. Sakalauskas.
Išlaidos už elektrą – du kartus mažesnės
M. Starkus neslepia pasitenkinimo, mat ilgą laiką svarstęs, kur galėtų pastatyti saulės elektrinę savo sodyboje, jis pagaliau rado tinkamą išeitį.
„Labai džiaugiuosi, nes pagaliau suradome sprendimą. Aš norėjau įsirengti saulės elektrinę, tačiau jos negalėjau statyti ant stogo ar šalia, be to, sodyboje tarp medžių sunku surasti tinkamą vietą, tad įsigyti dalį elektrinės iš nutolusio saulės jėgainių parko yra geras sprendimas“, – kalbėjo Martynas.
„SoliTek“ vadovas J. Sakalauskas pastebi, kad tokia galimybė gyventojams atsirado gana neseniai.
„Lietuvoje tai yra ganėtinai nauji projektai, startavę dar tik pernai metais, o „Solarbank“ saulės jėgainėje naudojamos technologijos yra naujovė ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europoje.
Lietuva yra viena iš pirmųjų šalių pasaulyje, kuri suteikė galimybes įsigyti dalį elektrinės net ir daugiabučių gyventojams ir taip plėtoti atsinaujinančią energetiką“, – teigė pašnekovas.
„SoliTek“ įmonės vadovas savo ruožtu paaiškina, kad įmonės specialistai savo klientams padeda tinkamai pasirinkti jiems tinkamiausią ir optimaliausią variantą ir tada sumontuoja ir pačią elektrinę.
Be to, J. Sakalauskas primena, kad įsirengti saulės elektrines gali būti išties pravartu, kadangi jos atsiperkamumas yra neabejotinas.
„Mūsų įmonės specialistai, įvertinę klientų lūkesčius, individualiai paskaičiuoja, kiek gyventojams reikėtų įsirengti saulės modulių. Tikrai neverta pirkti per daug ar per mažai.
Be to, yra internetinė skaičiuoklė, kur pats klientas gali pasiskaičiuoti ir susidėlioti planą pagal gaunamas sąskaitas už elektrą arba suvartojimą pagal kilovatvalandę (kWh).
Įsigijus saulės jėgainės dalį iš „Solarbank“ parko, įrenginiams bus taikoma 30 metų garantija. Taip pat verta neužmiršti, kad jūsų elektros sąskaitą sumažės daugiau kaip du kartus, o tai ypač svarbu dabar, nes, panašu, kad kiekvienais metais elektros kainos vis labiau augs“, – kalbėjo J. Sakalauskas.
Gyventojams primenama, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kasmet suteikia gyventojams kompensacijas saulės elektrinių įrengimui. Informaciją apie siūlomas lengvatas galima rasti ČIA.
Rašyti komentarą