Mažesnės sąskaitos mėnesio pabaigoje – misija įmanoma: ekspertai dalijasi patarimais

Ar sutiktumėte su mintimi, jog mūsų namai yra mūsų pačių veidrodžiai? Juk kiekviena, net ir menkiausia mūsų asmeninės erdvės detalė, gali tiek daug pasakyti apie mus pačius – esame gamtos žmonės ar miesto, mėgstame puošmenas ar minimalizmą, renkamės naujoves ar tik laiko patikrintus sprendimus.

Būtent tokiais apmąstymais 2-ąjį TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ sezoną pradėjo laidos vedėjas Leonardas Pobedonoscevas.

Žinomas aktorius su malonumu sėda prie laidos apie tvarumą vairo, kadangi jo paties gyvenimo būdas jau kurį laiką taip pat nukreiptas į aplinkos tausojimą, besaikio vartojimo atsisakymą.

Leonardas lankėsi laidos herojų namuose ir diskutavo apie gyvenimiškus dalykus, atkreipdamas dėmesį į tai, kaip kiekvienas iš mūsų savo kasdieniniu elgesiu bei mažais, tačiau itin svarbiais žingsneliais galime prisidėti prie mus supančio pasaulio darnos.

Pirmoji laida palietė itin aktualią temą apie mūsų namus, į ką reikia atkreipti dėmesį siekiant tvaresnio gyvenimo būdo ir mažesnių sąskaitų už šildymą.

Norėdami saugoti žemę nuo taršos ir rūpindamiesi mažesniais būsto išlaikymo kaštais, vis daugiau žmonių susimąsto apie draugiškesnius aplinkai būstus.

Vieni renkasi saulės kolektorius, kiti statybose naudoja tvarias medžiagas ar diegia išmanius sprendimus.

Šio šeštadienio laidos pašnekovė Ieva Skinder pasakojo, kad su vyru įsigijusi būstą neturėjo nė menkiausios abejonės, kad elektros energiją jų namams tieks atsinaujinantis energijos šaltinis – saulė. Leonardas domėjosi saulės kolektorių įsirengimo procesu, kiek tai kainuoja, ir, svarbiausia, ar tai atsiperka bei padeda sutaupyti?

Laidoje naudingos informacijos suteikė ir ekspertai.

SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė pasakojo, kad tvarumo idėjomis pastaruoju metu susidomi vis daugiau gyventojų.

Nemaža jų dalis prieš nuspręsdami įsigyti būstą, dalį lėšų skiria aukštesnei būsto energetinei klasei užtikrinti.

Tai šių dienų klimato kaitos kontekste yra labai svarbu, nes būtent kiekvieno mūsų veiksmai yra tiesiogiai susiję su tuo, kokiame pasaulyje mes gyvename ir kokį po savęs jį paliksime.

Žalieji namai nėra trumpalaikė mada, tai, greičiau, atsakingai apgalvota investicija į ateitį, prisidedanti prie geresnės gyvenimo kokybės ir saugesnės aplinkos kūrimo.

Jei svajojate apie draugiškesnius aplinkai namus ir mėnesio pabaigoje norėtumėte džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už komunalines paslaugas, metas pagalvoti apie žaliuosius namus.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder