Rusijos bendrovės nežino, kur dėti iš Indijos gautas rupijas

Nafta mainais į beverčius popierielius: Rusijos bendrovės nežino, kur dėti iš Indijos gautas rupijas

(1)

Šimtais procentų padidinusios prekybą su Indija ir Kremliaus reikalavimu atsisakiusios dolerio, Rusijos bendrovės susidūrė su problema: rupijos, gautos už parduotas prekes Indijos partneriams, neturi kur dėti, - rašo "The Moscow Times".

Eksportuotojai kaupia Indijos valiutą, tačiau Indijos reguliavimo institucija neleidžia ja prekiauti Maskvos biržoje ir konvertuoti į rublius, interviu agentūrai "Reuters" sakė biržos verslo plėtros generalinis direktorius Kirilas Pestovas.

Pasak jo, nuo praėjusių metų vidurio valiutų rinkos dalyviai buvo suinteresuoti parduoti rupijas, nes į Indiją plūstelėjo pigi rusiška nafta, o metų pabaigoje jos tiekimas padidėjo 33 kartus.

Jų kiekis - beveik 1,5 mln. barelių per dieną - viršijo importą iš Irako ir Saudo Arabijos kartu sudėjus.

Tačiau parduoti rupijos Maskvoje neįmanoma. "Indijos valiutos taisyklės riboja rupijos apyvartą ir atsiskaitymus už Indijos ribų, ir tai galioja visam išoriniam pasauliui", - paaiškino Pestovas.

Mosbirchas, pasak jo, laukia Indijos centrinio banko sprendimų dėl rupijos internacionalizavimo išplėtimo. Tačiau kol kas pastarasis veikia lėtai.

Naudoti rupijas tiesiogiai - importui - taip pat pasirodė sudėtinga: prekyba su Indija vyksta viena kryptimi. Indijos eksportas į Rusiją sustojo, todėl susidarė didžiulis prekybos disbalansas.

Nors Indija per mėnesį importuoja prekių už 4-5 mlrd. dolerių, jos eksportas į Rusiją siekia šimtus milijonų, teigia Deutsche Bank analitikai.

Be to, praėjusių metų sausio-rugsėjo mėn. siuntos sumažėjo net 14 %.

Lapkritį Rusijos pareigūnų delegacija atvyko į Naująjį Delį aptarti prekybos klausimų ir pateikė maždaug 500 produktų, kuriuos Indija galėtų parduoti Rusijai, sąrašą.

Jame buvo stūmokliai, alyvos siurbliai, uždegimo ritės, buferiai, tekstilės mašinos, įskaitant verpalus ir dažus, ir beveik 200 metalurgijai skirtų prekių.

Sausio mėn. įvyko pakartotinis vizitas, tačiau procesas nepajudėjo iš vietos. 

Dėl to Rusijos bankai pradėjo atsisakyti priimti rupijas, šaltiniai Naujajame Delyje agentūrai "Bloomberg" sakė, kad jie nenori, jog kauptųsi Indijos valiutos perteklius, kurio nėra kur "dėti".

Šaltiniai pabrėžia, kad nors Indijos centrinis bankas dar birželį patvirtino korespondentinių sąskaitų atidarymą Rusijos bankams rupijomis, tačiau dėl to nevyksta jokios svarbesnės operacijos.

Indijos pusė nenori naudoti rublių vietoj rupijų. Dėl Rusijos valiutos kurso kyla problemų, aiškina vienos iš Indijos naftos perdirbimo gamyklų vyriausiasis vadybininkas.

Pasak jo, sandoriai dėl rusiškos naftos pirkimo sudaromi JAE dirhamais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder