Naujas „Paysera“ mokestis pykdo žinomus tėvus: nenoromis teko atsidaryti paskyrą, dabar ima pinigus už nieką

(1)

Lietuviško kapitalo finansų technologijų (fintech) bendrovė „Paysera“ pastarosiomis dienomis susilaukė nepasitenkinimo iš klientų, kurie savo emocijas reiškia socialiniuose tinkluose. Tarp tokių klientų – ir keletas žinomų tėvų, kuriems užkliuvo naujas „Payseros“ taikomas mokestis „už nieką“ – už tai, kad neprisijungi prie savo sąskaitos. Tuo tarpu pati bendrovė nurodo turinti rimtą pagrindą tokiam mokesčiui.

Aiškėja, kad pastaruoju metu ne vienas „Paysera“ klientas sulaukė žinutės, kurioje siūloma per keletą dienų prisijungti prie savo paskyros, jei pastarąja ilgą laiką nebuvo naudojamasi.

Kitu atveju nenaudojamai paskyrai bus pradėtas taikyti 2 eurų per mėnesį komisinis mokestis.

Anot „Paysera“ klientų, kurie sutiko bendrauti su portalu, situacija – gan įdomi: fintech bendrovės dažnai mėgsta pasigirti, kad yra lankstesnės už nerangius tradicinius bankus, jų privalumai yra kiekviename žingsnyje netaikomi mokesčiai, kaip elgiasi tie patys bankai, tačiau šiuo atveju apmokęstinamas net nesinaudojimas savo paskyra.

Kitaip sąkant, susimoki už nieką.

Organizatorių nuotr.

Paysera perspėjimas apie naująjį mokestį. Facebook

Naujasis komisinis mokestis sukėlė ir bent dviejų visuomenėje žinomų tėvų nepasitenkinimą.

Vienas iš jų – ganėtinai žinomas viešųjų ryšių specialistas, feisbuke komentavęs, kad iš pradžių „Payseros“ paskyrą teko susikurti, kadangi tik taip buvo galima vaikams sudaryti galimybę mokykloje nusipirkti maisto, o vėliau nenoromis susikurta paskyra buvo monetizuota.

Alfa.lt susisiekė su šiuo vyru, tačiau pastarasis teigė nenorintis viešai kalbėti šia tema, kadangi viešųjų ryšių specialisto darbas turėtų būti reputaciją ne griauti, bet kurti.

Organizatorių nuotr.

Anot žinomo tėvo, fintech bendrovė pinigaujasi. Facebook

Antrasis iš žinomų tėvų – verslininkas Liudvikas Andriulis, 2019 metais, pagal skaitmeninio turinio agentūros „SuperYou“ sudarytą reitingą, buvęs vienas įtakingiausių nuomonės formuotojų feisbuke, įtaka nusileidęs tik žurnalo „Happy 365“ redaktorei Jurgai Baltrukonytei.

Su L. Andriuliu portalui susisiekti nepavyko, tačiau žinomas verslininkas griežtą nuomonę apie naująjį „Payseros“ mokestį išreiškė feisbuke.

Organizatorių nuotr.

Žinomas verslininkas Payserai kritikos negaili. Facebook

L. Andriulis neigiamą nuomonę apie lietuvišką fintech bendrovę viešai feisbuke buvo išreiškęs dar 2017 metais, kai savo įraše kritikavo „Payseros“ funkcionalumą.

Anot verslininko, ir taip neigiamas asociacijas kėlusios bendrovės paslaugomis teko pradėti naudotis nenoromis, kadangi tai buvo vienintelis būdas papildyti atžalos sąskaitą mokykloje, kad moksleivis galėtų nusipirkti maisto.

Mokestis – ne šiaip sau

Nors klientai burnoja, kad „Paysera“ pinigaujasi, imdama pinigus net ne už tai, kad naudojiesi jų paslaugomis, bet už tai, kad nesinaudoji, pati bendrovė portalui nurodė, kad naujas komisinis mokestis turi netgi labai svarią priežastį – ja siekiama įgyvendinti Lietuvos banko poziciją, kad neaktyvios sąskaitos būtų uždaromos, o komisinis mokestis yra geras būdas uždaryti ilgai nenaudojamas sąskaitas, jei šiose yra likę keli eurai ar mažesnė suma.

„Paysera“ sąskaita, jei be kortelės, yra nemokama, netaikome ir bankuose įprasto mėnesinio krepšelio mokesčio, kuris prasideda nuo 1 euro per mėnesį. Klientams turint galimybę turėti nemokamą sąskaitą, laipsniškai daugėja neaktyvių sąskaitų, kurių klientai neturi priežasties uždaryti.

Visgi Lietuvos banko pozicija yra tokia, kad finansų įstaigos turi imtis aktyvių veiksmų, kad būtų uždarytos gyventojų ilgai nenaudojamos sąskaitos.

Taip pat Lietuvos bankas skatina aktyviai aiškintis, ar klientams sąskaita reikalinga.

Laikomės abiejų reikalavimų. Informuojame klientus ir sudarome sąlygas pasirinkti: klientas gali uždaryti 2 metus nenaudojamą sąskaitą, gali prisijungti prie paskyros (programėlę ar e. banką) ir ją suaktyvinti, arba, trečia opcija – mokėti mokestį, kuris numatytas paslaugų sutartyje.

Klientų pamirštas sąskaitas, kuriose nėra pinigų, galime uždaryti automatiškai (mokestis šioms sąskaitoms netaikomas).

Tačiau kartais sąskaitoje likę keli centai ar euras ir su pirmu mokesčiu sąskaitoje liks nulis, tada atsiras galimybė uždaryti sąskaitą automatiškai“, – portalui teigė „Paysera“ klientų aptarnavimo departamento vadovas Deimintas Mažuolis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder