seo specialistai

Nepelnytai užmiršta SEO strategija: ilgieji raktažodžiai (1)

Pasižiūrėjus į Lietuvos įmonių SEO strategijas ir analizuojant kaip yra atliktas svetainių optimizavimas paieškos sistemoms, po truputį ima aiškėti viena įdomi tendencija – vis mažiau ir mažiau naudojami ilgieji raktažodžiai (angl. „long tail keywords“). O be reikalo.. Ilgieji raktažodžiai turi vieną didelį pliusą – jie konvertuoja geriau.

Kas yra ilgieji raktažodžiai?

Žmonės į Google paieškos laukelį veda paieškos žodžius – raktažodžius. Jie būna trijų tipų:

  1. Trumpieji raktažodžiai. Tai dažniausiai vieno žodžio raktiniai žodžiai, pavyzdžiui, „gėlės“, „elektromobiliai“, „kapinės“. Jie parodo, kuo domisi paieškos naudotojai. Šiuo atveju žmonės ieško bendrinės informacijos apie gėles, elektromobilius ir kapines. Tai gali būti bet kokia informacija, dažniausiai enciklopedinio tipo.
  2. Tikslūs raktažodžiai. Tai tiksliai ieškomąjį objektą apibūdinantys raktiniai žodžiai, pavyzdžiui, „gėlės internetu“, „elektromobilių pardavimas“, „kapinių priežiūra“. Tokie raktiniai žodžiai yra pakankamai tikslūs, kad Google suprastų, kokiais veiksmais domisi žmogus. Paieškos naudotojams įdomu, ką su gėlėmis, elektromobiliai ir kapinėmis galima padaryti – gėles užsisakyti internetu, įsigyti elektromobilį, sutvarkyti kapines.
  3. Ilgieji raktiniai žodžiai. Itin tiksliai ieškomąjį objektą apibūdinantys žodžiai ar frazės. Jų kiekis neribojamas, gali būti ir visas sakinys. Pavyzdys – „kiek kainuoja gėlės internetu Kaune“, „naudotų elektromobilių pardavimas Šiauliuose“, „vienkartinė kapų priežiūra Telšiuose“. Taip vesdami užklausą į Google paieškos laukelį ieškotojai siekia surasti konkrečios problemos sprendimą.

Mus domina pastarieji raktiniai žodžiai. Jie gali būti ir trijų ir trylikos žodžių ilgio. SEO specialistai tokius raktinius žodžius dažnai aplenkia ir dirba tik su tiksliais 2-3 žodžių raktažodžiais ar tik trumpaisiais (aukštas lygis!) Ilgiesiems raktažodžiams tiesiog neskiriama daug dėmesio.

Tiesa, daugeliu atveju ir SEO paslaugų užsakovas į tokius raktažodžius dėmesio taip pat nedaug kreipia, tad SEO specialistų kaltė čia nedidelė, nors tai yra didelė klaida.

Ilgas raktažodis – geresnė konversija

Ko siekia žmogus, įvedęs trumpąjį raktinį žodį, pavyzdžiui „gėlės“? Google nežino, ar tai studentas, rašantis referatą apie gėles, ar namų šeimininkė, norinti apželdinti savo darželį, ar vyriškis, ieškantis gėlių puokštės savo antrai pusei vestuvių metinių proga. Dėl to pateikiama informacija yra labai bendrinė. Kad ieškantysis informacijos apie gėles kažką nusipirktų, turi būti praeinami keli papildomi žingsniai. El. komercijos specialistai patvirtins, kad kuo daugiau kliūčių iki pirkimo, tuo daugiau potencialių pirkėjų procese „nubyra“ ir nebaigia pirkimo.

Kodėl tikslusis raktažodis į pardavimus konvertuojamas labai prastai? Nes tikslus raktažodis nusako intenciją, bet ne pasiryžimą pirkti. Žmogus domisi „kapų priežiūra“, kaip paslauga, jos niuansais, tačiau ar jis paskambins ir šią paslaugą užsisakys? Šansų yra, tačiau nedaug.

Žmogus, kuris ieško savo problemos sprendimo, veda į paiešką ilgąjį raktinį žodį: „naudotų elektromobilių pardavimas Šiauliuose“. Google turi pateikti tas kelias įmones, kurios Šiauliuose prekiauja automobiliais. Akivaizdu, kad ieškantysis jau yra nusprendęs pirkti automobilį, jo papildomai įtikinėti nereikia – pakanka pristatyti asortimentą ir kainas. Tai vadinamasis šaltas kontaktas, su kuriuo malonu dirbti bet kuriam pardavimų vadybininkui. Jis suinteresuotas pirkti, užsakyti paslaugą, kuri jam padės išspręsti tam tikrą gyvenimo situaciją.

Todėl atsakykite sau – kas Jums būtų geriau: 10 000 lankytojų, kurie domisi gražiomis gėlėmis, ar 10 lankytojų, kurie nori įsigyti puokštes internetu vestuvių metinėms? Kartais geriau mažesnis kiekis susidomėjusių, nes jie greičiau tampa pirkėjais. Tai ypač svarbu darant SEO naujai įsikūrusioms įmonėms, neturinčioms didelių klientų srautų.

Ilgieji raktažodžiai – greitesni SEO rezultatai

SEO specialistai labai nemėgsta prognozuoti, kada SEO kampanijai išleisti pinigai klientui atsipirks. SEO nėra tikslusis mokslas, todėl pasakyti, kiek laiko reikės kelti raktinius žodžius yra sudėtinga. Su trumpaisiais ir tiksliaisiais raktažodžiais SEO kampanijos trunka ne mėnesius, o metus. Ką daryti, kai SEO turi nešti pelną čia ir dabar?..

Dirbant su ilgaisiais raktažodžiais, rezultatai ateina kur kas greičiau, nes konkurencija yra mažesnė. Be to ir investicijų reikia palyginus nedaug – sutvarkyti nukreipimo puslapį (landing page), jį tinkamai optimizuoti, surinkti keletą atgalinių nuorodų, ir prašom – per kelias savaites ilgasis raktažodis jau galimai pirmajame puslapyje. Dar šiek tiek laiko ir pastangų, ir taip atsiduriama pirmosiose pozicijose. Rezultatas pasiektas ir SEO po truputį pradeda generuoti suinteresuotų lankytojų srautus.

Akivaizdu tai, kad ilgieji raktiniai žodžiai pamiršti nepelnytai.

Bet ar pardavimai padidėja?

Čia viskas priklauso nuo svetainės nukreipimo puslapio kokybės, konkretaus pasiūlymo, jo konkurencingumo ir žinoma pristatymo sąlygų. Į visa tai turi būti rimtai atsižvelgta. Nes jeigu pas Jus lankosi tikslinis organinis srautas, bet jis neperka (pvz. itin maža konversija iki 0.5%), problemų reikia ieškoti svetainės viduje ir pačiame komerciniame pasiūlyme. O tai tikrai ne SEO specialistų kaltė. Galbūt Jūsų svetainėje blogi prekių ar paslaugų aprašymai? Ar žinote, kad vien patobulinus juos, konversija gali iš esmės pagerėti. Tokiu atveju reiktų bent pasidomėti kaip kuriami „parduodantys tekstai“. Daug nemokamų patarimų kaip kuriami efektyvūs reklaminiai tekstai visuomet rasite tinklaraštyje https://www.viliamas.com/

Kaip „imti viršų“ Google paieškos sistemoje?

Gerų norų, kaip ir pavienių šūvių, neužtenka. Jais galima laimėti vieną mūšį, bet pralaimėti karą. Siekiant tvarių ir išmatuojamų rezultatų, reikalinga holistinė SEO strategija, atsakomybė ją įgyvendinant ir profesionalus procesų valdymas. Tai SEO generolų misija.

Raktažodžiai
Pasak įmonės https://my-worlds.com atliekančios interneto svetainės kūrimas, SEO optimizavimas ir svetainių reklamavimas paslaugas, nereikėtu skubėti kažkam mokėti už svetainės turinio, kategorijų ir t.t. optimizavimo paslaugas, o pasikonsultavus su specialistais, daugeli darbų galima atlikti ir patiems. MyWorlds vadovas teigia, kad pradėjus verslą, kiekvienas centas yra brangus ir manau kad jis yra teisus.
Vitalijus, 2021-10-01 07:51
Sidebar placeholder