Norėdami įrodyti pinigų kilmę, tinkamai deklaruokite pajamas

(3)

„Vakarų ekspresas“ ir buhalterinės apskaitos, verslo ir mokesčių teisės konsultacijas teikianti MB „Verslo balansas“ vadovė Vida Šipurovė tęsia rubriką, kurioje pateikiame aktualią informaciją apskaitos ir mokesčių klausimais. Šiandien atkreipiame dėmesį į tai, kaip deklaruoti pajams, kad jos būtų pripažintos teisėtomis.

V. Šipurovė sako, kad metų pradžioje, kai prasideda pajamų deklaravimo laikotarpis, konsultacijų metu ji dažnai sulaukia klausimų apie tai, kaip įrodyti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), kad VMI pripažintų, jog pajamos gautos teisėtai.

„VMI pripažįsta tik tokias pajamas, kurios deklaruotos“, - sako V. Šipurovė. Anot jos, pasibaigus kalendoriniams metams iki kitų metų gegužės 1 d. gyventojai turi nepamiršti deklaruoti užpildydami ir pranešimo apie sudarytus sandorius PRC907 formą.

Norint, kad VMI priimtų pajamų įrodymui gautas pajamas, privalu deklaruoti tokius sandorius, kurie atitiks visus šiuos kriterijus:

1. Pagal sudarytus sandorius gauta lėšų (įskaitant pasiskolintas) iš fizinių asmenų arba užsienio juridinių asmenų.

2. Gyventojui per vienus kalendorinius metus grynaisiais pinigais sumokėta suma pagal vieną sandorį arba pagal keletą su tuo pačiu asmeniu sudarytų sandorių viršija 15 000 eurų.

3. Sandoriai nėra patvirtinti notaro.

4. Gyventojas pagal sandorius gavo pajamų, kurios VMI nebus deklaruotos kitų mokesčių įstatymų nustatyta tvarka.

V. Šipurovė akcentuoja, kad jeigu gyventojas nurodytos informacijos nepateiks, jis pagal VMI išaiškinimą tokiais sandoriais negalės pagrįsti savo turto įsigijimo ir pajamų gavimo šaltinio.

Be to, gyventojo pavėluotai pateikta arba patikslinta informacija bus nevertinama, jeigu bus jau pradėtas asmens mokestinis patikrinimas ar tyrimas.

„Norint išvengti problemų, didesnes grynaisiais gautas sumas reikia deklaruoti laiku“, - pataria V. Šipurovė.

FOTO APRASAS KONSULTACIJOS. MB „Verslo balansas“ vadovė Vida Šipurovė „Vakarų ekspreso“ puslapiuose teikia verslui aktualią informaciją mokesčių ir apskaitos klausimais. Užklausas galima siųsti [email protected]

FOTO AUTORIUS Redakcijos archyvo nuotr.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder