NT vystytojai jau kuria Klaipėdos kurorto įvaizdį (video) papildyta

(2)

Pradedamas buvusio teismo pastato Jūros g. 1 rekonstrukcijos projektas. Jo vystytojai - pirmieji tarp uostamiesčio NT plėtotojų, kurie, reklamuodami projektą, pasirinko poilsio ir darbostogų marketingo strategiją.

Projektui valdyti specialiai įkurta UAB „Juros 1“. Bendrovė priklauso įmonių grupei „Antai group“.

Projektą vystančios įmonės vadovas Darius Baitis „Vakarų ekspresui“ teigė, kad projektas „Jūros 1“ rinkai bus pristatomas su šūkiu „Būk pirmas prie jūros“.

Taip atkreipiamas dėmesys, kad Klaipėda turi puikias galimybes poilsiui prie jūros bei yra puiki vieta sparčiai populiarėjančioms darbostogoms, kai poilsį galima suderinti su nuotoliniu darbu.

„Nors dar nepradėjome nei pardavimų, nei rezervacijų, jau turime nemažą susidomėjimą iš kitų šalies miestų klientų ir net iš užsienio, kurie ieško būsto atostogoms ar investicijai nuomai“, - sako D. Baitis.

Pirmasis etapas

Anot D. Baičio, pirmojo projekto vystymo metu planuojama sutvarkyti istorinį teismo pastatą. Taip pat senosios sporto salės vietoje turėtų atsirasti praktiškai naujas pastatas. Iš viso pirmasis rekonstrukcijos etapas suskirstytas į tris dalis.

Pietinė dalis daugiau bus skirta prestižinės klasės apartamentams. Šiaurinėje dominuos komercinės patalpos.

„Turime idėją, kad centrinėje dalyje būtų išsaugotas teismų pastato istorijos tęstinumas ir čia galėtų įsikurti teisininkai, juristai, notarai“, - planus atskleidžia D. Baitis.

Anot jo, komplekse planuojama įkurti ir bendradarbystės erdvę. Taip pat yra vizija cokoliniame aukšte esančias patalpas pritaikyti kūrybinėms, meno dirbtuvės, nedidelėms parduotuvėms.

Anot jo, centrinėje Klaipėdos dalyje yra labai aktualus parkavimo klausimas. Todėl pirmajame etape vidiniame komplekso kieme planuojama įrengti požeminę vieno aukšto automobilių statymo aikštelę.

Antrajame etape bus statoma jau dviejų aukštų aikštelė, kurios vienas aukštas bus po žeme.

„Projektuotojais pasirinkome Tomo Grunskio vadovaujamos UAB „AEXN“ architektus. Su jais bendradarbiaujame vystydami jau ne pirmą projektą“, - sako „Jūros 1“ projekto vystytojas.

Anot jo, pietinėje sklypo dalyje esančių senų garažų teritorija bus vystoma jau kitame etape. Ten turėtų atsirasti naujas pastatas.

Tvarkybos projektas

Priminsime, kad pastatas aukcione, kurį rengė Turto bankas, buvo parduotas dar pernai rugsėjį. „Antai group“ įmonė Sendvario verslo centras buvo vienintelis aukciono dalyvis. Už objektą buvo pasiūlyta pradinė 2 217 500 eurų kaina.

Dalis komplekso pastatų yra įtraukti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, tačiau kartu parduotame sklype galimos ir naujos statybos.

Beveik 7 000 kv. m kompleksas Klaipėdoje, Jūros g. 1, pradėtas statyti dar XIX a. Čia veikė teismai ir kalėjimas, Lietuvai atgavus nepriklausomybę buvo įsikūrusi uostamiesčio policija.

Klaipėdietis Valentinas Greičiūnas taip pat priminė, kad sovietmečiu šiame pastate buvo ir statybininkų bendrabutis, vėliau - statybos tresto administracija.

„Istorinis teismo pastatas daro įspūdį visų pirma skliautinėmis lubomis ir savo patalpų aukščiu, kuris siekia apie 3,5 metro. Platūs koridoriai. Šiandien tokių pastatų jau niekas nestato“, - emocijomis dalinasi D. Baitis.

Anot jo, su paveldosaugininkais bus derinama, kaip išsaugoti istorines pastato vertybes, kai kur planuojama atidengti lubų skliautus, suformuotus iš plytų.

„Šiuo metu rengiame pastato tvarkybos projektą. Taip pat jau pradėjome valymo darbus patalpų viduje. Pastatas ilgą laiką buvo apleistas. Jame buvo kilęs gaisras. Yra susikaupę daug šiukšlių“, - vardina D. Baitis.

„Gal ateityje ir galėtume pretenduoti į paramą, kurį yra skiriama istorinių pastatų tvarkymui, tačiau pirmiausia turime parengti projektą“, - sako pašnekovas.

Anot jo, labai svarbi miesto parama yra įveikiant biurokratines kliūtis. Jis tikisi, kad jau šių metų antroje pusėje pavyks parengti ir suderinti pastato tvarkybos projektą ir prasidės realūs darbai. Vienas didesnių iššūkių yra įrengti istorinio teismų pastato palėpę, kuri iki šiol buvo nenaudojama.

„Kiek investicijų pareikalaus projektas, dar anksti pasakyti. Pirmiausia reikia įvertinti situaciją požeminio automobilių statymo vietoje, kitus aspektus“, - sako D. Baitis.

Jūros g. 1 pastato rekonstrukcijos pradžia

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder