Vengrijoje įsigaliojo vadinamasis "traškučių" mokestis

„oho!” prekės ženklo gaminius žino kas septintas Lietuvos gyventojas, rodo tyrimai

Lietuvoje „oho!” prekės ženklą žino per 70 proc. šalies gyventojų ir dažniausiai jį apibūdina kaip linksmą, šiuolaikišką ir draugišką. 

Anot bendrovės atstovų, naujausių tyrimų rezultatai savotiškai įprasmina daugiau nei trisdešimties metų bendrovės kelią, kuriant itin aukštos kokybės maisto užkandžius ir formuojant jų vartojimo kultūrą Lietuvoje.

Net 90 proc. žinančių šį lietuvišką prekės ženklą turi vaikų, rodo naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa atlikta pernai metų gale, žinantys jį dažniausiai Lietuvoje sieja su traškučių produkcija – 73 proc., sausų pusryčių – 60 proc., dar 17,2 proc. – su batonėliais, 12,1 proc. – su saldžiais užkandžiais.

„Tokie rezultatai yra vienas geriausių trijų dešimtmečių darbo įvertinimų ir kartu įpareigojimas tęsti tai, ką darome kiekvieną dieną“, – sako „oho!“ sausų pusryčių ir užkandžių gamintojos „Naujasis Nevėžis“ marketingo vadovė Emilija Nausėdienė.

Anot jos, idėja atlikti visuomenės nuomonės tyrimą, identifikuojant prekės ženklo pozicijas, žinomumą, gaminių vartojimą sutapo su simboline bendrovės veiklos data – šiais metais įmonė mini 33 metų veiklos jubiliejų, tad tyrimo duomenys bus naudojami ir tolimesniame įmonės veiklos planavime.

„Kiekvienas prekės ženklas turi savo legendą, istoriją, tad nuolatos siekiame žinoti, kur mes esame, už ką mus vertina.

Juk esame vienas pirmųjų nepriklausomos Lietuvos maisto pramonės prekės ženklų, turintis ir naujų ambicijų bei planų, ne tik Lietuvoje, bet ir kitų šalių rinkose“, – sako ji

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad prekės ženklą „oho!” šalies gyventojai dažniausiai apibūdina kaip linksmą (35,1 proc.), šiuolaikišką (24,2 proc.) ir draugišką (17,9 proc.).

Tuo tarpu bendrovės produkciją panašiai mėgsta ir perka tiek vyrai (41 proc.), tiek moterys (40 proc.), du kartus dažniau juos įsigyja tie vartotojai, kurie augina vaikus – 62 proc. nei tie, kurie jų neturi – 33 proc.

Per pastaruosius metus bendrovės gaminamus traškučius „oho!“ daugiausiai pirko jaunimas iki 30 metų (64 proc.) bei 30 – 49 metų žmonės (56 proc.).

Taip pat respondentai su didžiausiomis (virš 1800 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (52 proc.), besimokantis jaunimas (69 proc.), darbininkai ir ūkininkai (49 proc.) bei specialistai ir tarnautojai (50 proc.), taip pat apklausoje dalyvavę gyventojai turintys 3-6 metų vaikus (71 proc.).

„Traškučiai buvo vieni pirmųjų mūsų gaminių, kuriais pradėjome veiklą, tad aukštas jų vertinimas ir vartojimas jaunesnių žmonių gretose ir turinčių didesnes pajamas tik dar kartą patvirtina, kad buvo pasirinktas teisingas tiek bendrovės veiklos kelias, tiek rinkodaros sprendimai, skatinantys vartoti Lietuvoje kurtus gaminius“, – sako ji.

Rečiau traškučius Lietuvoje per pastaruosius metus pirko vyresni nei 50 metų žmonės, respondentai su mažiausiomis (iki 1000 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (81 proc.), pensininkai (87 proc.), neturintys vaikų iki 18 metų (65 proc.).

Tyrimas, kurio metu buvo apklausti 1088 Lietuvos gyventojai (15 metų ir vyresni), buvo vykdomas interviu metodu 2023 metų lapkričio 16-27 dienomis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder