Palanga už vietinę rinkliavą biudžetą papildė rekordine pajamų suma – arti milijono eurų (1)

Rudeniu Palangoje besimėgaujantys poilsiautojai išlaidų turės mažiau – nuo ketvirtadienio už automobilių stovėjimą mokėti nereikės. Tačiau kurortas suspėjo pasipelnyti.

Kas vasarą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos už mašinų stovėjimą gaunamos pajamos Palangoje geriausiai informuoja apie kurortą aplankančius poilsiautojų srautus. Praėjusiais metais per 4 mėnesių vasaros sezoną kurortas surinko 661 tūkst. eurų.

Šiemet automobilių stovėjimo mokesčių gauta net 200 tūkst. eurų daugiau, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.

Savaitės pabaigoje suskaičiavus visas SMS žinutėmis apmokėto stovėjimo įplaukas Palangos biudžetas pasipildys rekordine pajamų suma, kuri šiemet gali priartėti iki 900 tūkst. eurų. 

Palyginti su pernykšte vasara, labiausiai rinkliavos pajamos didėjo šiais metais itin karštais birželio ir liepos mėnesiais. Pernai per du pirmuosius vasaros mėnesius buvo surinkta 337 tūkst. eurų, o šią vasarą per tą patį laikotarpį – beveik pusė milijono eurų.

 „Gaila, kad rugpjūtis buvo vėsokas ir labiau lietingas, todėl kurortas poilsiautojų sulaukė mažiau, nei tikėjosi. Tačiau ir per paskutinį vasaros mėnesį už mašinų stovėjimą gauta 281 tūkst. eurų – 75 tūkst. eurų daugiau nei per praėjusių metų rugpjūtį“, – teigė Palangos savivaldybės Rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus. 

Didesnes rinkliavos pajamas lėmė ir šiemet pirmą kartą apmokestintos automobilių stovėjimo vietos Šventojoje – prie centrinės aikštės ir link bažnyčios vedančioje Antano Valiuškos alėjoje. 

Kitą vasarą mokamų vietų skaičių Šventojoje numatyta didinti

. Anot B.Martinkaus, nors už gatvėse ir stovėjimo vietose paliekamus automobilius kurorte mokėti reikia jau seniai, vis dar nemažėja užmirštančių tai padaryti. Tokiems poilsiautojams vėliau taikomas fiksuotas 12 eurų mokestis. 

Pernai per 4 mėnesius šį mokestį sumokėjo apie 3370 užmaršuolių, o šiemet vien iki rugsėjo jų skaičius yra išaugęs iki 3830.

 Liepą buvo atvejis, kai į Palangą atvykęs vienas poilsiautojas už gatvėje paliktą automobilį sumokėjo telefone įsijungęs mokėjimo programėlę, tačiau išvykdamas iš kurorto ją pamiršo išjungti. 

Kad jam tiksi pinigai už mašinos stovėjimą Palangoje, šis žmogus pastebėjo tik po 10 dienų, kai jau keliavo po Lenkiją. Per tą laiką jam susikaupė net kelių šimtų eurų mokestis. Nustačius, kada jis iš tiesų išvyko iš Palangos, išsiblaškėliui apskaičiuota rinkliava buvo nurašyta.

Ne šiaip papildė, o prisiplėšė. Mažas niuansas.
Na, 2021-09-19 11:12
Sidebar placeholder