Palygino tris galimybes vasarą nuvykti į Nidą: kas atsieitų pigiausiai (1)

Nepaisant išaugusių kainų pajūrio kurortuose, prasidėjus vasaros sezonui dažnas krauna lagaminus kelionei į pajūrį. Verta žinoti, kad smėlėtąją Nidą pasiekti galima ne tik automobiliu, bet ir plaukiant Nemunu ar iš Šilutės uosto. Tiesa, keliaujantiems į Nidą pinigines patuštinti teks ir šiemet.

 

Kelionės kaina, nors nėra maža, priklauso nuo keliautojo poreikių. Į Nidą vykstantys automobiliu neišvengiamai turės sumokėti apytiksliai 80 eurų.

Plaukiantys laivu iš Kauno gali apsieiti ir su trigubai mažesne suma, tačiau keliaujantiems ilgesniam laikui, todėl vežantiems didesnį bagažą, kaina kils trečdaliu.

Pigiausiai keliaus Šilutės ir kaimyninių miestų gyventojai – dviejų valandų kelionė keltu vienam žmogui atsieis vos 11 eurų.

Iš Vilniaus į Nidą keliaudami automobiliu, priklausomai nuo transporto priemonės variklio darbinio tūrio, už degalus sumokėsite apytiksliai 31–41 eurą.

Pasiekę Klaipėdą, į Smiltynę pateksite keltu, kuriuo persikelti lengvajam automobiliui šią vasarą kainuos 13 eurų. Papildomai atsieis ir įvažiavimas į Nidą.

Ekologinis mokestis lengvajam automobiliui arba kemperiui vasaros sezonu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) siekia 30 eur.

Vadinasi, kelionė nuo Vilniaus iki Nidos automobiliu kainuos apytiksliai 74–80 eur. Į Nidą, kaip ir į Romą, veda keletas kelių.

Jei gyvenate Kaune, tikriausiai esate girdėję apie legendiniu pramintą laivą „Raketa“, nuo septinto dešimtmečio Nemuno slėniais keliautojus plukdantį į Kuršių Nerijos uostą.

Vasaros sezonu laivas plaukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, kelionė iš Kauno į Nidą trunka 4 valandas – užtektinai laiko pasigrožėti Nemuno pakrantės vaizdais.

Tiesa, norintiems jais pasimėgauti ir sumokėti teks brangiau. Vietos prie lango kainuoja 39 eurus – tai 10 eurų daugiau, nei kainuoja nuošalesnė vieta.

Jei į kelionę vežatės daugiau nei 10 kg sveriantį lagaminą, papildomai teks pakloti 11 eurų. Jei Nidoje ketinate važinėti nuosavu dviračiu, už jį kelionės metu teks sumokėti beveik antra tiek, kiek kainuoja keleivio bilietas – 21,72 eur.

Taigi kelionės laivu „Raketa“ kaina vienam žmogui svyruoja nuo 29 eur. iki 111 eur.

Nepaisant to, laivas „Raketa“ džiaugiasi sėkminga sezono pradžia ir gausia bilietų prekyba – artimiausiam savaitgaliui visi bilietai išparduoti, o keletas likusių parduodami dvigubai brangiau.

Trečiasis ir pigiausias maršrutas į Nidą yra kelionė iš Šilutės keltu „Kuršių deltos ekspresas“.

Laivas vienu metu gali plukdyti 90 žmonių, tačiau tikslus skaičius, pasak Šilutės uosto direktoriaus Rimgaudo Višinsko, priklausys nuo Vyriausybės sprendimų.

„Plukdyti kas antrą vietą mes galimybių neturime. Jei keltas pustuštis, mums gryni nuostoliai išeina“, – skaičiavo uosto direktorius.

Archyvų nuotr.

Pasiekę Klaipėdą, į Smiltynę pateksite keltu, kuriuo persikelti lengvajam automobiliui kainuos 13 eurų. A.Srėbalienės nuotr.

Keltas „Kuršių deltos ekspresas“ smėlėtą Nidos pakrantę pasiekia per 2 valandas.

Vidiniame laivo denyje įrengtas salonas su suolais ir minkštasuoliais, kuriame galės įsitaisyti iki 60 žmonių. Dideli laivo langai suteiks galimybę pasimėgauti kelionės vaizdais.

Suaugusiam žmogui (nuo 15 metų) kelionė keltu kainuos 11 eurų, vaikui (iki 15 metų) – 8 eurus.

Į Nidą keltu plukdantiems dviračius taikomas papildomas mokestis – suaugusiam žmogui reikės susimokėti 2 eurus, o vaikui vos vieną.

Į Šilutę automobiliu atvykusiems ir „Kuršių deltos ekspresu“ į Nidą norintiems keliauti svečiams iš didžiųjų miestų ar aplinkinių gyvenviečių yra galimybė transporto priemonę palikti stovėjimo aikštelėje.

Tai papildomai kainuos 3,5 eur. už parą.

Darbą keltas pradės nuo birželio 20 dienos. Anksčiau, pasak R.Višinsko, keltui plaukti neapsimoka dėl prailgintų mokslo metų. „Kai mokslai baigdavosi gegužės pabaigoje, buvo kitaip.

O dabar valstybė atėmė iš piliečių galimybę atostogauti tris mėnesius, tad anksčiau nei po Joninių plaukti neapsimoka“, – juokavo uosto direktorius.

R.Višinskas pernykštį sezoną vadino sėkmingu, todėl sėkmės tikisi ir šiemet.

„Tikimės, kad ir šie metai bus sėkmingi. Tik intensyvaus darbo sezonas ir vėl bus trumpokas“, – guodėsi uosto direktorius.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder