Paskola automobiliui – patogi galimybė įsigyti norimą transporto priemonę jau dabar

Darbas kitame miesto gale, į kurį kelionė viešuoju transportu gali pareikalauti ir dviejų valandų per dieną, o kai kuriais atvejais – trukti ir dar ilgiau. Žinoma, patogiai sėdint autobuse ar troleibuse, galima skaityti knygas, tobulinti užsienio kalbos žinias, relaksuoti, žiūrint pro langą į besikeičiančius vaizdus ar tiesiog snūduriuoti. Visgi, pagausėjus šeimai ir atsiradus naujiems rūpesčiams (gydymo ir švietimo įstaigos, popamokinė veikla, pramogos ir kita), nuosava transporto priemonė, o neretai – ir dvi – kone būtinos, kalbant apie patogų, pilnavertį gyvenimą.

Jei vairuotojo pažymėjimas jau guli kišenėje ir vienintelė kliūtis judėti pirmyn – atliekamų pinigų stygius, geriausia paskola automobiliui – vienas iš patraukliausių šios problemos sprendimo būdų.

Lizingas ar kreditas automobiliui: ką rinktis?

Tikėtina, pažįstate ne vieną žmogų, savo garažą atnaujinusį lizingu įsigytu automobiliu. Tai – taip pat patraukli galimybė, leidžianti džiaugtis mobilumu jau dabar, o ne laukti, kada finansinė situacija pagerės. Visgi, auto paskola, palyginus šios finansinės paslaugos bei automobilio lizingo ypatybes, kai kuriais aspektais atrodo kur kas geresnė alternatyva.  

Pradinis įnašas

Paskola automobiliui pirkti yra suteikiama iš kliento nereikalaujant jokio pradinio įnašo, tuo tarpu, norint įsigyti tokį pirkinį lizingu, piniginę reikia atverti iš anksto ir sumokėti lizingo bendrovei nustatyto dydžio pradinį įnašą (dažniausiai – ne mažiau nei 10 proc. perkamo automobilio vertės). Pasitaiko kuriozinių situacijų, kai žmonės, „nurašydami“ auto paskolas dėl neva didelių palūkanų, yra priversti imti greitąjį kreditą, kurį panaudoja pradinio lizingo įnašo padengimui.

Paskolos automobiliui dydis

„Paskolos.lt“ siūloma automobilio paskola siekia net 10 000 Eur. Tiesa, klientams nėra keliamas reikalavimas imti konkrečiai tiek, kiek kainuoja ketinamas pirkti automobilis. Jei, įvertinus finansines galimybes, paaiškėja, jog būtumėte pajėgus mokėti ir daugiau, galite skolintis didesnę sumą. Pavyzdžiui, jei jūsų automobilis kainuoja 9 000 Eur, galite pasiskolinti 10 000 Eur. Tikrai rasite, kur tikslingai išleisti pinigus, šiuo atveju, 1 000 Eur, likusius po automobilio įsigijimo. Nereikia pamiršti, jog naujas automobilis yra susijęs ir su papildomomis išlaidomis, pavyzdžiui, draudimu, naujomis padangomis, remontu (juk žmonės, imantys auto paskolą, perka toli gražu ne naują, iš salono išriedėjusią transporto priemonę) ir kita.

Reikalavimai perkamam automobiliui

Transporto priemonių pirkimas lizingu susijęs ne tik su sudėtingesnėmis (lyginant su paskola automobiliui pirkti) išdavimo procedūromis, bet ir įvairiais reikalavimais, keliamais perkamai transporto priemonei. Vienas jų – automobilio amžius. Jei autokreditas gali būti išduodamas bet kokio automobilio įsigijimui, tai, remiantis šiuo metu galiojančiomis lizingo taisyklėmis, automobilis, išmokėjus paskolą, negali būti „vyresnis“ nei 13 metų.

Lizingu pirktas automobilis privalomai draudžiamas KASKO draudimu. Reikia sutikti, jog tai – iš tiesų naudinga paslauga, tačiau pastarosios kaina – gana didelė ir „įkandama“ tikrai ne kiekvienam vairuotojui. Tuo tarpu paskola automobiliui suteikiama nenurodant tokio reikalavimo. Tik paskolos gavėjas, tai yra transporto priemonės savininkas, gali nuspręsti, ar KASKO draudimas – jo situacijoje reikalingas ir finansiškai prieinamas variantas.

Automobilio savininkas

Perkant automobilį lizingu, susiduriama su dviprasmiška situacija, kai automobilis stovi nuosavame kieme/garaže ir yra naudojamas tenkinant savo poreikius, tačiau formaliai tikrasis savininkas yra lizingo bendrovė. Tuo tarpu automobilis, pirktas su auto paskola, automatiškai tampa paties žmogaus nuosavybe. Nekils ir jokių problemų, jei, pavyzdžiui, prireiks parduoti automobilį, pirktą su paskola. Analogiškoje situacijoje, kalbant apie lizingu pirktas transporto priemones, šių pardavimui yra būtinas lizingo bendrovės sutikimas.

Paskola automobiliui – galimybė įsigyti pasirinktą transporto priemonę (ne tik automobilį, bet ir, pavyzdžiui, motociklą, laivą ir kita) jau dabar, išvengiant įvairių suvaržymų bei reikalavimų, nuo kurių yra neatsiejamas automobilio pirkimas lizingu.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder