Per savaitę šalyje benzinas pigo penkiais, dyzelinas – dešimčia centų

Pastarąją savaitę degalų kainos Lietuvoje mažėjo ir toliau. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, litras benzino pigo penkiais, o dyzelino – dešimčia centų. Skelbiama, kad dyzelino kaina šalyje šiuo metu yra mažiausia nuo 2023 m. rugpjūčio mėnesio.

Kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse degalai praėjusią savaitę taip pat pigo: benzino vidutinė kaina sumažėjo 0,8 proc., o dyzelino 0,7 procento. Palyginti su ES šalių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina mažesnė 13,7 proc., o dyzelino – 11,4 proc.

Pasak agentūros, gegužės 27-ąją litras dyzelino Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,43 euro, o vidutinė benzino kaina už litrą siekė 1,52 euro.

Per savaitę benzino vidutinės kainos sumažėjo visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse (Lenkija, Vokietija) 0,2–1,1 proc., išskyrus Estiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,9 procento.

Benzino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,55 Eur/l ir yra 0,03 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Estijoje ir Latvijoje benzino vidutinės kainos yra atitinkamai 1,75 Eur/l ir 1,70 Eur/l.

Tuo metu dyzelino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse per savaitę sumažėjo 0,2–1,1 proc., išskyrus Estiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,8 procento.

Šiuo metu dyzelino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,55 Eur/l ir yra 0,12 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Estijoje ir Latvijoje dyzelino vidutinės kainos yra atitinkamai 1,55 Eur/l ir 1,60 Eur/l.

LEA primena, kad gegužės mėnesį Lietuvoje sumažėjo ir didmeninės degalų kainos: benzinas atpigo septyniais, dyzelinas – dviem centais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder