Perkate automobilį? Štai taip iš jūsų gali išvilioti pinigus

Perkate automobilį? Štai taip iš jūsų gali išvilioti pinigus

(2)

Kiekvienas gyventojas, pirkdamas automobilį, turi pasverti galimas rizikas. Atkreipti dėmesį būtina ne tik į transporto priemonės būklę, bet ir tai, ar iš jūsų nėra bandoma išvilioti pinigų.
 

Vienoje iš socialinio tinklo „Facebook“ grupių dalis gyventojų pasidalijo keliais skirtingais automobilių skelbimais kartu su kitais internautais.

Pasak jų, iš skelbime pateikiamų duomenų galima atpažinti, kad pirkėjus tiesiog bandoma apgauti, mat nurodyta kainą už automobilį yra pernelyg maža, t.y. neatitinka rinkos vertės. 

Siunčia įspėjimą pirkėjams

Automobilių skelbimų portalo „Autoplius.lt“ komunikacijos specialistas pastebi, kad pastaruoju metu nėra matoma, kad sukčiai vis dažniau bandytų įkelti fiktyvius skelbimus.

Pašnekovo teigimu, didžioji dalis asmenų neturi neturi galimybės griebtis apgaulingų veiksmų, mat skelbimus portale nuolat tikrina tiek darbuotojai, tiek automatizuotos sistemos.

Taigi matomas priešingas efektas – vis daugiau skirtingų atvejų yra skaidresnis, o pardavėjai dažniau suteikia tam tikras garantijas pirkėjams. 

Tačiau G. Dauparas tikina, kad atpažinti atvejus, ar pardavėjas nesigriebia tam tikrų gudrybių, svarbu.

„Norint išvengti sukčių reikėtų įsivertinti skelbimą. Kiek atvirai ir išsamiai pardavėjas pateikia informaciją apie automobilį – ar nurodytas jo VIN kodas, SDK kodas, automobilio ypatybės.

Palyginkite jo kainą su panašiais automobiliais, ar ši nėra nepagrįstai maža. Apžiūrėkite automobilio nuotraukas, kadangi daugiau išsamių nuotraukų – dažniausiai geras ženklas“, – kalbėjo skelbimų portalo atstovas.

Pašnekovas taip pat atkreipia gyventojų dėmesį, kad jeigu išsirinkote transporto priemonę, bet jos neapžiūrėjote, pervesti avansą į nurodyta pardavėjo sąskaita gali būti pernelyg rizikinga.

„Pirkėjams kategoriškai rekomenduojame nepervesti pinigų automobilio pardavėjui, nesusitikus ir neapžiūrėjus transporto priemonės. Jeigu kyla abejonių dėl pardavėjo – visada galite kreiptis į portalo administraciją, kuri galėtų suteikti daugiau informacijos apie pardavėją. Ar tai pirmasis jo parduodamas automobilis, ar tai jau senai automobiliais prekiaujantis pardavėjas.

Tačiau vienu esminių aspektų sukčių atpažinimui yra kaina – jei ji akivaizdžiai per maža, o deklaruojama, kad automobilis puikios būklės – tai gali būti sukčius“, – kalbėjo G. Dauparas. 

Pervedė 18,4 tūkst. eurų, tačiau mašinos negavo

Šakių bendrovės atstovas kreipėsi į policiją dėl apgaulės – jis už perkamą automobilį užsienio įmonei pervedė 18,4 tūkst. eurų, tačiau mašinos negavo.

Kaip pranešė Policijos departamentas, trečiadienį, apie 11.35 val., į Šakių rajono policijos komisariatą kreipėsi bendrovės atstovas. Jis pranešė, kad pirmadienį už užsienio valstybėje perkamą automobilį iš įmonės sąskaitos pervedė pinigus, tačiau automobilio negavo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto sukčiavimo.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder