Prekybos centrą šildys elektra, nes pigiau

Tuo metu, kai Lietuvoje netyla diskusijos dėl rekordinių elektros kainų, Klaipėdos prekybos centras „Kiras“ ateinančią žiemą planuoja beveik 2 000 kvadratinių metrų ploto pastatą šildyti elektra, nes tai pigiau nei dujomis.

Prekybos centro savininkas Romualdas Jokubauskas „Vakarų ekspresui“ džiaugėsi, kad pavyko pasirašyti elektros tiekimo sutartį gera kaina.

„Mes daug vartojame elektros, todėl mūsų geras elektros tiekimo planas. Mokėjome 15 centų už kilovatvalandę, vėliau 16 centų, dabar pabrango elektros perdavimas, mokėsime, atrodo, 18 centų“, - sako R. Jokubauskas.

Anot jo, fiksuotos elektros kainos sutartis dar galios beveik dvejus metus, tad tikimasi, kad per tą laiką susireguliuos ir elektros kainos biržoje.

Brangios dujos

„Mums didesnė problema brangios dujos - po 1,4 euro už kubinį metrą. Todėl paskaičiavome, kad šildyti pastatą elektra bus pigiau nei dujiniu katilu“, - sako Klaipėdos senamiestyje įsikūrusio prekybos centro savininkas.

Jis nesupranta, kodėl energijos kainos kaimyninėse valstybėse yra mažesnės nei Lietuvoje.

„Tiek Latvijoje, tiek Estijoje pigiau, jau nekalbant apie Lenkiją“, - sako R. Jokubauskas.

Jis piktinasi viešai skelbiamais energijos tiekimo įmonių pelnais ir netiki, kad Lietuva pati negali pasigaminti pigesnės elektros. Kad ir Elektrėnuose kūrendama dujas.

Tiesa, dėl laiku pasirašytų palankių sutarčių išaugusios energijos kainos neturės įtakos „Kiro“ prekybos centro veiklai ir nuomojamų patalpų plotai neištuštės.

„Mums didesnę įtaką padarė COVID-19 pandemija. Iki jos prekybos centro užimtumas buvo 100 procentų, o šiuo metu tik apie 60 procentų“, - sako R. Jokubauskas.

Anot jo, dėl pandemijos prekybos centras praktiškai liko be prekybininkų.

„Turime ir prekyvietės statusą, pas mus galima prekiauti ir su verslo liudijimu“, - akcentuoja R. Jokubauskas.

Tačiau jis pastebi, kad fizinių prekybos vietų poreikis yra labai sumažėjęs, didelė dalis prekybos yra persikėlusi į internetinę erdvę. Todėl „Kire“ yra įsikūrusios tik maitinimo įstaigos ir biurai.

Tvarko senamiestį

„Daro mūsų veiklai įtaką ir šiuo metu tvarkomos senamiesčio gatvės, neturime kur net savo automobilių pastatyti“, - sako R. Jokubauskas.

Anot jo, vasarą vidinį prekybos centro kiemą teko skirti lauko kavinei įrengti. Tačiau verslininkas džiaugiasi matomais tvarkomų gatvių ir šaligatvių rezultatais ir tikisi, kad visi trikdžiai baigsis iki Kalėdų.

„Noriu pagirti Plungės “VARRF„ vyrus, kad dirba labai sparčiai ir kokybiškai. Tikimės, kad jau spalio mėnesį galėsime naudotis prie prekybos centro esančia automobilių stovėjimo aikštele, - planuoja R. Jokubauskas.

- Jau sudėtos didžiosios šaligatvių plokštės, dabar net moterys negalės skųstis, kad joms nepatogu senamiestyje vaikščiosi su aukštakulniais.“

Sidebar placeholder