Privataus namo šiltinimas – investicija ilgam

Tinkamai izoliuotos namo išorės sienos ženkliai sumažina šildymo, o šiltuoju metų laiku ir vėsinimo kaštus. Kitas, tinkamos izoliacijos privalumas yra šiluminis komfortas ir sveikas vidaus mikroklimatas. Tai tik keletas priežasčių kodėl taip svarbu pasirinkti kokybišką, aukščiausius reikalavimus atitinkančią šilumos izoliacinę medžiagą. Šiltinimo medžiagų kaina yra tik vienas iš veiksnių, kurie turi būti gerai apsvarstyti, kuomet planuojama tokia investicija dešimtims metų į priekį.

Akmens vata yra būtent tokia medžiaga, kuri efektyviai sulaiko šilumą pastate žiemą ir vėsumą vasarą. Akmens vatos gaminiai išlaiko savo pirmines savybes visą pastato gyvavimo laikotarpį, o gaminių ilgaamžiškumas skaičiuojamas daugiau nei 55 metus. Pasirinkę ROCKWOOL šiltinimo medžiagas, jūs ne tik gausite pilną namui apšiltinti siūlomą asortimentą, bet ir techninę pagalbą iš įmonės specialistų, naudojant laiko patvirtintas praktikas ir teorijas.

Kodėl verta rinktis akmens vatą?

ROCKWOOL siūlo visapusišką izoliacijos asortimentą visam pastatui izoliuoti. Akmens vatos gaminiai gali būti plokščių, demblių ar granulių pavidale. Svarbiausi akmens vatos gaminių privalumai:

  • Dėka didelio tankio atsparūs spaudimui (iki 200 kg/m3).
  • Atsparūs ugniai (atlaiko iki 1000 °C temperatūrą).
  • 97% sudaro akmuo, 3% rišiklis.
  • Atsparūs cheminiams ir biologiniams veiksniams.
  • Išlaiko savo pirmines savybes 55 ir daugiau metų.
  • Naudojama šiltinti trisluoksnio ir dvisluoksnio mūro, karkasinėms išorės sienoms ir vidaus pertvaroms.
  • Puikiai tinkantys šlaitinių (eksploatuojamų ir neeksploatuojamų palėpių) ir plokščių stogų šitinimui.
  • Galli būti naudojami grindų ir lubų izoliacijai.

ROCKWOOL siūlo akmens vatos gaminius stogų, sienų ir grindų šiltinimui. Šiltindami pastatus su ROCKWOOL gaminiais, galime garantuoti, jog šie atitinka visus energinio efektyvumo, priešgaisrinius ir akustinius reikalavimus.

Kaip apskaičiuoti namo apšiltinimo kainą?

Kuomet skaičiuojate kaštus, nepamirškite, be medžiagų kainos, įtraukti ir apšiltinimo darbų kainos bei tokių papildomų elementų kaip: smeigės, dekoratyvinis tinkas, apdailos medžiagos ir pan. Todėl, visuomet pasiklauskite rangovo apie papildomus, greta naudojamų elementų kaštus. Dėka to, galėsite įsivertinti bendrą apšiltinimo proceso kainą, kas skaičiuojant atskirus elementus gali ženkliai skirtis. Ne gana to, prisiminkite, jog pasirinkus ilgaamžiškas šiltinimo medžiagas, tai atsipirks ilguoju laikotarpiu. Žinodami, kad renkatės ilgaamžes medžiagas, pavyzdžiui akmens vatą, kuri išlaiko savo pirmines savybes 55 ir daugiau metų (tai patvirtina ir tyrimai), tokį pasirinkimą galime laikyti labai vykusia investicija.

Kiek mokėsite už akmens vatą norint apšiltinti visą ar dalį namo?

Jei norite tiksliai apskaičiuoti kiek sumokėsite už izoliacinę medžiagą siūlome naudotis specialiai jums paruoštu komercinio pasiūlymo įrankiu, kurį galima rasti adresu https://www.rockwool.com/lt/

Tai sistema, kurios dėka susipažinsite su jums siūlomais produktais pagal jūsų poreikį ir kiek kainuos izoliacinės medžiagos tiesiogiai iš oficialių ROCKWOOL prekybos atstovų. Šį įrankį galite rasti adresu https://www.rockwool.com/lt/technine-pagalba/skaiciuokles/komercinio-pasiulymo-sistema/.

Tai naudinga, nes jums nereikia išeiti iš namų ar lankytis prekybos vietose ieškodami geriausio kainos pasiūlymo. Čia gausite asmeninius ir geriausius komercinius pasiūlymus įsigyti akmens vatos gaminius iš oficialių produkcijos atstovų.

Sienų apšiltinimas akmens vata

Tai galima padaryti naudojant šlapio (vadinamą ETICS) arba sauso fasado metodą.

Šlapio fasado technologijos įrengimo metu, šilumos izoliacinis sluoksnis yra klijuojamas ir mechaniškai tvirtinamas prie sienos, o po to padengiamas plonasluoksniu dekoratyviniu tinku. Šiltinimas atliekamas naudojant tokius specialius gaminius kaip FRONTROCK PLUS, FRONTROCK SUPER ar FRONTROCK L. Tai iki 30 cm. storio akmens vatos plokštės. Svarbu paminėti tai, kad dėl savo didelio tankio ar dvitankės technologijos, plokštės pagerina fasado atsparumą smūgiams ar kitokio pobūdžio pažeidimams eksploatacijos metu.

Taikant sauso fasado įrengimo technologiją, izoliacijai įmontuoti naudojamas medinis karkasas. Šiltinimo darbai, naudojant šį metodą yra paprastesni ir nereikalauja tokios patirties kaip šlapio fasado šiltinimo metu.

Šilumos izoliacijai, rekomenduojame naudoti akmens vatos plokštes SUPERROCK, SUPERROCK PREMIUM, ROCKMIN PLUS ar ROCKTON PREMIUM pagrindiniam šilumos sluoksniui. Tai akmens vata kurios storis gali būti iki 20 cm. ir kurią, pagal technologiją, rekomenduojama perdengti ne mažiau nei dviem sluoksniais.

Ar izoliuojate grindis ant grunto?

Šiltinimo medžiagos parenkamos atsižvelgiant į paviršių ant kurio reikia kloti izoliacines medžiagas, kurios skirstomos į medžiagas klojamas ant grunto arba tarp sijų.

Ant grunto izoliacija atliekama vienu ar dviem sluoksniais išdėstant STEPROCK SUPER akmens vatos plokštes, kurių storis gali būti iki 10 cm.

Grindų izoliacijai tarp sijų rekomenduojama naudoti 15-16 cm. storio akmens vatos plokštes SUPERROCK, SUPERROCK PREMIUM ar ROCKMIN PLUS.

Ar šiltinate stogą virš mansardos?

Dažniausiai naudojami palėpės šiltinimo metodai yra du ir jie dažniausiai priklauso nuo mansardos paskirties. Ar ji bus eksploatuojama ar ne?

Tradiciškai, jeigu palėpė yra eksploatuojama šiltiname erdves tarp gegnių, apsaugodami iš abiejų pusių plėvelėmis. Tam skirti ROCKWOOL gaminiai dažniausiai yra dembliai TOPROCK PREMIUM arba plokštės SUPERROCK. Kadangi abiejų gaminių šilumos laidumo koeficientas yra vienodas λD = 0,035 W/mK, šių bendras storis turėtų sudaryti 35 cm., išskaidant dviem (20 + 15 cm) arba trim (20 + 7,5 + 7,5 cm) sluoksniais.

Neeksploatuojamos palėpės atveju, galima šiltinti tais pačiais gaminiais, tačiau tai daryti tarp lagių grindyse arba panaudoti efektyvią pučiamą akmens vatą GRANROCK SUPER, kuri yra granulių pagrindu. Storis kuris turėtų būti pučiamas palėpėje svyruoja nuo 28 iki 35 cm. Tokio šiltinimo metodo metu, efektyviau izoliuojamos sunkiai prieinamos vietos, todėl dėl savo efektyvaus pasiskirstymo, gali prireikti mažesnio izoliacijos storio, nei tarkime naudojant plokštes ar demblius. Kaip ir kiti akmens vatos gaminiai, pučiama (biri) akmens vata yra nedegi (A1 degumo klasė), garams laidi ir aplinkai draugiška medžiaga.

Ar norite patikrinti kiek ir kokie gaminiai geriausiai tiktų jūsų namų izoliavimui? Jūs apskaičiuosite poreikį, rasite tinkamiausius gaminius, prekybos vietas ir net gausite asmeninius kainos pasiūlymus, pasinaudoję ROCKWOOL komercinio pasiūlymo sistema: https://www.rockwool.com/lt/technine-pagalba/skaiciuokles/komercinio-pasiulymo-sistema/

 

 

 

 

 

 

 

Sidebar placeholder