„Robotex“ pajamas augino šeštadaliu, iki beveik 3 mln. eurų

SBA grupės bendrovė „Robotex“, diegianti robotikos ir automatikos sprendimus, pernai pajamas didino 16 proc. iki 2,9 mln. eurų. 2021 m. pardavimai siekė 2,5 mln. eurų. Bendrovės rezultatams įtakos turėjo sulėtėjęs klientų sprendimų dėl investicijų priėmimas ir iššūkiai dėl komponentų bei įrangos tiekimo.

 

 

„Pastaraisiais metais robotikos įmonių pardavimai Lietuvoje auga nuo keliolikos iki keliasdešimties procentų ir tai rodo didžiulį rinkos potencialą.

Pernai įdiegėme 25 robotus, tai rodo, kad efektyvumo ir produkcijos kokybės siekiantys šalies verslai jau atranda robotizacijos naudą, todėl perspektyvos šioje veiklos srityje yra milžiniškos.

Būtų racionalu išnaudoti laikiną ekonomikos sulėtėjimą projektams ruošti ir įgyvendinti, nes pagal robotų naudojimą šalies ūkyje vis dar esame ES sąrašo gale,“ – sako SBA bendrovės „Robotex“ vadovas Andrius Kochanskas.

Pasak jo, naujausiais duomenimis, Lietuvos pramonėje naudojama 10-20 robotų 10 000 darbuotojų, kai pasaulio vidurkis maždaug 10 kartų didesnis (141 robotas 10 000 darbuotojų).

Tačiau kol kas tendencijos nerodo, kad šis procesas Lietuvoje spurtuotų. Tiesa, pastaruoju metu daugėja plyno lauko investicijų į gamybos įmones, kuriose robotizacijos lygis aukštesnis.

Pavyzdžiui, Kaune besiplečiantys automobilių pramonės gamintojai arba prie Klaipėdos įsikūrusi SBA grupės baldų gamykla „Inno Line“, kurioje įdiegta 36 robotai. Pastarojoje per šiuos metus robotų skaičius turėtų pasiekti 50.

„Robotex“ vadovo teigimu, ilgalaikėje perspektyvoje laimės tie, kurie lėtėjant ekonomikai apsisprendžia investuoti į konkurencingumą didinančius projektus. A. Kochanskas drąsina įmones robotizuoti ne vieną tašką, o visą procesą. Toks sprendimas ne tik užtikrins gamybos efektyvumą, produkcijos kokybę, bet ir greičiau atsipirks.

„Roboto įdiegimo procesas nuo sprendimo paieškos iki įgyvendinimo įmonėje trunka nuo pusmečio iki devynių mėnesių, tad būtent dabar yra tinkamas laikas priimti sprendimus modernizuotis, kad instaliuoti robotai ir automatizuotos sistemos užtikrintų verslo pranašumą ir pradėtų nešti naudą pradėjus kilti ekonomikai,“ – tikina A. Kochanskas.

Pasak jo, šiais metais „Robotex“ tikslas – užsitikrinti dviženklį augimą ir drąsiau žengti į užsienio rinkas, kad pajamos iš jų sudarytų 10-15 proc. įmonės pardavimų. Iki vasaros planuojama užbaigti projektą Airijoje.

Namų rinkoje bendrovė planuoja įgyvendinti ne vieną didelės apimties, daugiau nei dešimties robotų, projektą ir toliau diegti unikalius robotikos bei automatizacijos sprendimus, padedančius verslams siekti užsibrėžtų tikslų.   

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder