SBA baldų įmonė „Inno Line“ įsirengs saulės jėgainę, kuri užtikrins ketvirtadalį elektros poreikio

Klaipėdos rajone veikianti SBA grupės baldų gamykla „Inno Line“ ant pastato stogo statys 3,5 MW galios saulės jėgainę ir artimiausiu metu skelbs rangos konkursą.

Bendrovė praneša planuojanti, kad elektrinė pradės veikti jau vasaros pradžioje ir patenkins 25 proc. įmonės metinio energijos poreikio.

„Mūsų veiklos vienas pagrindinių principų – tvarumas ir kuo mažesnis poveikis aplinkai. Iki šiol, kaip ir visos SBA grupės įmonės, perkame tik žaliąją elektrą, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Dabar nusprendėme žengti dar vieną žingsnį – imsimės patys ją gaminti. Planuojamos investicijos į saulės jėgainę – 2,3 mln. eurų. Ji turėtų atsipirkti per 7 metus“, – teigė „Inno Line“ vadovas Ramūnas Marozas.

Pasak jo, saulės elektrinės naudą bendrovė ypač pajus energijos kainų šuolių metu ateityje, kai padės efektyviai suvaldyti sąnaudas.

„Įrengti saulės jėgainę planavome jau projektuodami „Inno Line“ gamyklą SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos, todėl tam specialiai pritaikėme stogą, kad įrengimas būtų sklandesnis ir greitesnis.

Planuojame, kad per metus jėgainė pagamins apie 3 260 MWh elektros energijos, o saulės moduliais bus padengta apie 37 000 kv. m. stogo“, – sakė bendrovės „SBA Home“, vienijančios 4 SBA baldų gamyklas, technikos direktorius Vidas Mišeikis.

Anot jo, artimiausiu metu bus skelbiamas rangos konkursas, o saulės jėgainė veikti pradės ateinantį birželį. Didžiąją dalį projekto finansuoja pati „Inno Line“, valstybė skyrė maždaug 13 proc. paramą.

1 MW saulės jėgainė jau 4 metus veikia ir ant kitos SBA bandų gamintojos, bendrovės „Klaipėdos baldai“ stogo. Ji patenkina apie 8 proc. įmonės metinio energijos poreikio.

Saulės jėgaines svarstoma įrengti ir ant kitų SBA grupės įmonių stogų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder