Šiais metais Žuvininkystės tarnyba planuoja išveisti ir į Lietuvos vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių žuvų
(2)Žemės ūkio ministras K. Navickas domėjosi žuvivaisos padalinių veikla, žuvų išteklių atkūrimo darbais, veisiamų žuvų rūšių specifika.
„Padaliniuose atliekamas reikalingas darbas – kasmet upės ir ežerai praturtinami įvairių rušių žuvimis, taip pat ir retomis. Tačiau spręsdami gamtos išsaugojimo užduotis neturime pamiršti, kad tai turi būti daroma kuo efektyviau – valstybės turtas valdomas ir naudojamas racionaliai“, ‒ teigia žemės ūkio ministras.
Aplankytuose padaliniuose – Ignalinoje veisiamos seliavos ir auksiniai karosai, o Žeimenos padalinyje – vienintelėje Lietuvoje – lašišos ir šlakiai.
Kiekvienais metais Lietuvos upes, ežerus ir tvenkinius papildo milijonai įvairių rūšių žuvų. Tarp jų – saugomos, retos ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos žuvys, kurios daugiau kaip kelis dešimtmečius dirbtinai veisiamos ir paauginamos Žuvininkystės tarnybos Pietų, Rytų ir Vakarų regionų žuvivaisos skyriuose: Simne, Laukystoje, Šilavote, Trakų Vokėje, Žeimenoje, Ignalinoje ir Rusnėje. 2021 m. šios tarnybos padaliniai į Lietuvos vandenis išleido daugiau kaip 11 mln. žuvų, daugiausia – lydekų, vėgėlių, sterkų, lašišų ir šlakių.
Žuvininkystės tarnyba atsakinga už 20 rūšių žuvų – šlakių, lašišų, upėtakių, kiršlių, sykų, šamų, aštriašnipių eršketų, skersnukių, ūsorių, sterkų, lydekų, lynų, vėgėlių, ungurių ir kitų žuvų bei 1 vėžių rūšies išteklių atkūrimą ir gausinimą.
Nuo 2010 m. į šalies vandens telkinius įveista daugiau kaip 128 mln. įvairių paaugintų žuvų jauniklių.
Šiais metais Žuvininkystės tarnyba planuoja į šalies vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių rūšių žuvų.
Rašyti komentarą