„Spiegel“: Vokietija planuoja nacionalizuoti dalį „Nord Stream-2“

Vokietijos ekonomikos ir klimato apsaugos ministerija svarsto planus nacionalizuoti vokiškąją dujotiekio „Nord Stream-2" dalį ir prijungti ją prie plaukiojančio suskystintų gamtinių dujų terminalo-saugyklos. Tokią informaciją, remdamasis savo šaltiniais, paviešino leidinys „Der Spiegel".

Leidinio teigimu, Vokietijos valdžia nori atjungti vokiškąją dujotiekio dalį nuo likusios ir prijungti ją prie SGD terminalo.

Taip pat „Der Spiegel" primena, kad „Nord Stream-2" jau yra prijungtas prie bendro paskirstymo tinklo ir vokiškąją dalimi dujas galima tiekti tiesiogiai į Vokietijos pietus.

Ekspertai nuogąstauja, kad vamzdyno atskyrimas ir dalies jo iškėlimas gali pridaryti žalos gamtai. Be to, tokiems darbams reikės papildomo suderinimo.

Tam tikrų sunkumų kelia ir nuosavybės klausimai. Įmonė „Nord Stream 2 AG" balansuoja ties bankroto riba ir jau yra paskirtas laikinasis jos reikalų valdytojas.

Visgi labiausiai Vokietijos valdžia bijo atsakomųjų Rusijos veiksmų.

Konkrečiai - šalies teritorijoje esančių vokiškų įmonių nacionalizacijos.

Leidinys pabrėžė, kad pati Ekonomikos ministerija šios informacijos komentuoti nepanoro, tačiau nurodė, kad turimos infrastuktūros panaudojimas SGD tiekimui yra svarbus veiksnys.

Dujotiekis „Nord Stream-2" buvo baigtas tiesti 2021-ųjų rugsėjo 10-ąją. Iš pradžių buvo planuojama jį užbaigti iki 2019-ųjų pabaigos, tačiau dėl JAV taikomų sankcijų darbai užtruko.

Dujotiekį sudaro dvi, Baltijos dugnu einančios ir Rusiją bei Vokietiją jungiančios, atkarpos.

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder