Dmitrijus Medvedevas

Dmitrijus Medvedevas susiginčijo su neuroniniu tinklu „Yandex“ ir pareikalavo paskelbti bendrovės vadovus užsienio agentais

Dirbtinis intelektas „YandexGPT“, įdiegtas į išmanųjį garsiakalbį „Alice“, - bailus ir neatsako į neutralius klausimus, pareiškė Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas.

„Ar dabar ‚Yandex‘ yra Rusijos bendrovė? Visiškai ne.

Paimkime „YandexGPT“ paslaugą, kuri yra integruota į išmanųjį garsiakalbį „Alice“ (ir už kurią, beje, reikia mokėti).

Šis dirbtinio intelekto prototipas yra baisus bailys ir neatsako į visai paprastus klausimus", - rašė jis savo ‚Telegram‘ kanale.

Kaip pavyzdį jis pateikė klausimą apie Rusijos turto areštą Jungtinėse Valstijose, į kurį dirbtinis intelektas neatsakė.

„Kur Ukrainoje yra paminklai Stepanui Banderai?

Vėlgi: „Aš dar tik mokausi“.

Apie Nelsono koloną ar paminklą Puškinui Rusijoje - jokių problemų“.

Paklaustas: „Koks atstumas tiesia linija yra tarp Kijevo ir Belgorodo?

Atsakiau: „429 kilometrai.

Paklausiau dar kartą - ji įjungė beprotiškumą, - pastebėjo Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas.

D. Medvedevas išreiškė nuostabą dėl dirbtinio intelekto darbo, kuris atsisakė atsakyti į neutralius klausimus. Pasak jo, toks neuroninio tinklo elgesys pakerta pasitikėjimą „Yandex“ ir jos produktais.

„O kita vertus - duoda pagrindą ne tik pripažinti ‚Yandex‘ paslaugas labai neišbaigtomis, bet net ir dabartinius vadovus (neduok Dieve!)... užsienio agentais“, - reziumavo jis.

Vasario 5 d. Nyderlanduose įsikūrusi bendrovė „Yandex N.V.“ paskelbė parduodanti savo verslą Rusijoje už 475 mlrd. rublių (5,21 mlrd. JAV dolerių) privačių investuotojų konsorciumui, į kurį įeina „Yandex“ vadovybė ir naftos koncerno „Lukoil“ struktūros.

Nė vienas iš naujųjų savininkų neturės kontrolinio akcijų paketo.

Apie planus keisti bendrovės nuosavybės ir korporatyvinio valdymo struktūrą buvo paskelbta 2022 m. rudenį.

Voložas parengė padalijimo planą, nusprendęs paaukoti savo akcijų paketą, kad paliktų sau galimybę plėtoti kelias sritis užsienyje, įskaitant bepiločių orlaivių ir debesijos verslą.

Dėl to „Yandex“ išsaugos „Yandex N.V. Group“ paslaugas ir turtą, išskyrus užsienio startuolius „Nebius“, „Toloka“, „Avride“ ir „TripleTen“, taip pat duomenų centrą Suomijoje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder