Elono Musko „Neuralink“ ir toliau lustuoja žmones - iki 2035 m. jų bus milijonai

„Neuralink“ implantavo savo prietaisą trečiam žmogui ir planuoja daugiau procedūrų 2025 m. Prietaisas leidžia paralyžiuotiems asmenims mintimis valdyti išorinius prietaisus. Bendrovė atlieka tyrimus, kuriais siekiama įvertinti savo smegenų implantų saugumą ir veiksmingumą. Bendrovė „Neuralink“ siekia sukelti revoliuciją neurotechnologijose. Apie tai rašo „The Economic Times".

Elono Musko įkurta smegenų ir kompiuterio sąsajos bendrovė „Neuralink Corp.“ sėkmingai implantavo savo prietaisą trečiam pacientui ir 2025 m. planuoja atlikti dar 20-30 procedūrų, šią savaitę paskelbė Muskas.

„Šiuo metu turime tris žmones su implantuotais „Neuralink“ prietaisais ir visi jie veikia gerai“, - sakė E. Muskas per Las Vegase vykusį renginį, kuris buvo transliuojamas jo socialinės žiniasklaidos platformoje X, praneša agentūra „Bloomberg".

JAV „Neuralink“ savo prietaisą kol kas implantavo dviem pacientams. Pirmasis gavėjas galėjo žaisti vaizdo žaidimus, naršyti internete, rašyti pranešimus socialinėje žiniasklaidoje ir mintimis judinti nešiojamojo kompiuterio žymeklį.

„Neuralink“ yra viena iš kelių pradedančiųjų įmonių, tiriančių smegenų implantus, skirtus neurologinėms ligoms, tokioms kaip paralyžius ir ALS, gydyti. 

Šių eksperimentinių procedūrų metu chirurgams dažnai tenka atverti kaukolę, kad į smegenų audinį būtų įterpti elektrodai. Pirmasis „Neuralink“ žmogaus implantas, atliktas prieš metus, buvo pritaikytas pacientui Nolandui Arbaugh.

Šiuo metu bendrovė yra užregistravusi du tyrimus JAV Maisto ir vaistų administracijoje (FDA). Pirminis tyrimas, kuriame dalyvauja iki penkių pacientų, skirtas tam, kad paralyžiuoti asmenys galėtų mintimis valdyti išorinius prietaisus, pavyzdžiui, kompiuterius ar išmaniuosius telefonus. 

Kitas tyrimas, vadinamas „Convoy“, skirtas trims pacientams ir juo siekiama padėti jiems valdyti tokius prietaisus kaip pagalbinės robotinės rankos.

Kompanija „Neuralink“ naudoja chirurginį robotą, kad implantuotų smegenų ir kompiuterio sąsają (BCI) į smegenų dalį, kuri kontroliuoja judesių ketinimus. Pasak „Neuralink“, BCI dekoduoja smegenų signalus ir verčia juos komandomis, skirtomis išorinėms technologijoms. Implanto „itin ploni“ siūlai perduoda smegenų signalus, o tai bendrovė pabrėžia kaip svarbią naujovę.

Šioje srityje „Neuralink“ nėra vienintelė. Tokios bendrovės kaip „Synchron“, „Precision Neuroscience“, „Paradromics“ ir „Blackrock Neurotech“ sukūrė panašias sistemas, kuriomis siekiama pagerinti neurologinėmis ligomis sergančių asmenų bendravimą ir mobilumą.

2024 m. lapkričio mėn. bendrovė „Neuralink“ paskelbė apie patvirtinimą atlikti galimybių tyrimą, kuriame dalyvavo jos smegenų implantas ir eksperimentinė robotinė ranka. Tai yra vykdomo PRIME tyrimo, kuriuo vertinama jos belaidžio BCI ir chirurginio roboto sauga, dalis. Tyrime daugiausia dėmesio skiriama pacientams, sergantiems kvadriplegija, suteikiant jiems galimybę vien mintimis valdyti išorinius prietaisus.

Vykdydama klinikinius tyrimus ir plėsdama smegenų ir kompiuterio sąsajų naudojimą, „Neuralink“ artėja prie ambicingo tikslo - revoliucinio neurotechnologijų pokyčio - įgyvendinimo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder