Greičiau nei žmogaus mirksnis: JAV studentai sukūrė robotą, kuris per rekordiškai trumpą laiką surenka Rubiko kubą (vaizdo įrašas)

JAV naujai sukurtas robotas surenka Rubiko kubą per rekordiškai trumpą 0,103 sekundės laiką, tai beveik tris kartus greičiau nei jo pirmtakas iš Japonijos, ir pateko į „Gineso rekordų knygą“.

Robotas surenka Rubiko kubą

Purdue ECE students shatter Guinness World Record for Fastest Puzzle Cube-Solving Robot

Žmogus per tą laiką, kol robotas sprendžia galvosūkį, nespėja net mirktelėti, nes vidutiniškai mirktelėjimas trunka apie 0,2–0,3 sekundės.

Apie naują pasaulio rekordą buvo pranešta oficialioje Perdue universiteto svetainėje gegužės 12 d.

Perdu universiteto Elektrotechnikos ir kompiuterinės inžinerijos mokyklos studentai, esantys Vest Lafajete, Indianos valstijoje, sukūrė greitą robotizuotą sistemą, pavadintą „Purdubik's Cube“.

Amerikos studentus įkvėpė rekordas, kurį maždaug prieš metus, 2024 m. gegužę, pasiekė Japonijos kompanija „Mitsubishi Electric Corporation“: ji sukūrė robotą, galintį surinkti visame pasaulyje žinomą galvosūkį per 0,305 sekundės. 

Perdu universiteto mokyklos mokiniai suprato, kad gali pagerinti šį rekordą, ir per metus investavo lėšas ir pastangas, kad sukurtų savo greitą robotą.

2025 m. gegužės mėn. sukurta robotų sistema buvo pristatyta mokslo bendruomenei.

Pagal laiką, per kurį robotas sudėjo Rubiko kubą, projektas buvo įtrauktas į „Gineso rekordų knygą“ kaip „greičiausias galvosūkio sprendimas, atliktas roboto“.

Greitasis robotas, sudedantis Rubiko kubą: kaip veikia sistema

„Purdubik's Cube“ naudoja mašininį regėjimą spalvoms atpažinti, optimizuotus sprendimų algoritmus, taip pat ‚Kollmorgen‘ pramoninę judėjimo įrangą. 

Kiekvienas judesys yra nustatomas tiksliai sureguliuotais judesio profiliais, maksimaliai padidinant pagreitį ir mechaninį efektyvumą, o tai leidžia užtikrinti koordinuotą robotizuotos sistemos valdymą su mikrosekundžių tikslumu.

Amerikos studentų sukurta robotizuota sistema yra interaktyvi: „Bluetooth“ ryšys leidžia vartotojams maišyti spalvas realiuoju laiku, o „Purdubik's Cube“ atkuria kiekvieną judesį ir per rekordiškai trumpą milisekundžių laiką išsprendžia galvosūkį, kai tik baigiamas maišymas.

Perdu universitetas šią sistemą pavadino ne tiesiog robotu, o „inovacijų simboliu“ ir projektu, kuris „peržengia paprasto greičio ribas“.

Šaltinis: focus.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder