Kompanija Apple

Hakeriai atakuoja „Apple”: išsiuntė įspėjimą 92 šalių gyventojams

„Apple” įspėjo naudotojus apie didelio masto įsilaužėlių ataką. Korporacija išsiuntė įspėjimą 92 šalių gyventojams, rašo „Reuters” agentūra.

Apple įspėja, kad išmaniojo telefono ekrane pasirodo prašymas patvirtinti Apple ID paskyrą. Tačiau paskyra, kurios slaptažodžio prašoma, yra prijungta prie nepažįstamo el. pašto adreso.

Be to, šis adresas nesikartoja pas skirtingus „iPhone” savininkus, rašo profilio svetainė IXBT.com.

Tokia įsilaužėlių schema ne naujiena:

Ji naudojama praktiškai nuo pat sukčiavimo schemų atsiradimo pirmiausia elektroniniame pašte, o vėliau – daugelyje paskyrų mobiliuosiuose telefonuose, kurių architektūra pritaikyta vartotojui.

Paslaugoje nustatytas pažeidžiamumas, leidžiantis masiškai keisti slaptažodį ir darantis poveikį paskyroms, kurios seka nuorodą arba atlieka tam tikrus veiksmus, reaguojant naudotojams į šį pranešimą.

Rekomenduojama nieko neatidaryti. Patartina nespausti jokių nuorodų, neatidaryti jokių gautų failų ir neįvesti jokių duomenų.

Be kita ko, rekomenduojama kuriam laikui įjungti „Lockdown Mode” blokavimo režimą, kad būtų sustabdyti būsimi pranešimai.

Jį galima naudoti „iPhone” ir „Mac” kompiuteriuose, todėl su savo įrenginiais galite dirbti kuo saugesniu režimu. Jis užrakina pranešimus ir pan.

Verta įjungti užrakinimo režimą bent savaitei, kad apsisaugotumėte nuo konfidencialios informacijos praradimo.

Nuo 2021 m. „Apple” kelis kartus per metus įspėja apie tokias grėsmes, rašoma oficialiame pranešime bendrovės interneto svetainėje.

Jame patikslinama, kad iš viso korporacija tokį laišką išsiuntė naudotojams iš daugiau nei 150 šalių.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder