Kinetinis ginklas

Kinija sukūrė "išmanujį" stebuklingą sviedinį, skriejantį dideliu greičiu ir valdomu per palydovus

Kinijos mokslininkai teigia sukūrę išmaniąją kinetinių ginklų kulką, kuri skrenda stulbinančiu 7 machų (apie 8575 km per valandą - red. past.) greičiu. Apie detales praneša leidinys SCMP.

Viso skrydžio metu sviedinys gauna signalus iš palydovinės navigacijos sistemos "BeiDou", kuri leidžia jam koreguoti savo trajektoriją, išlaikant mažesnę nei 15 metrų paklaidą, kol pasiekia taikinį.

Pasiekti tokį didelį tikslumą esant tokiam dideliam greičiui nėra lengva, nes sviedinys 2500 metrų įveikia vos per vieną sekundę.

Tačiau, pasak tyrėjų, net ir tokio tikslumo gali nepakakti mažiems judantiems taikiniams, pavyzdžiui, tankams, tačiau dideliems taikiniams, pavyzdžiui, karo laivams, jo pakaks.

Elektromagnetiniai paleidimo ginklai galėtų pakeisti situaciją mūšio lauke, nes paleisti vieną sviedinį yra palyginti pigu, o jo veikimo nuotolis ir tikslumas prilygsta raketoms.

Tačiau yra ir problemų: pavyzdžiui, paleidimo metu energetiniai ginklai sukuria intensyvų elektromagnetinį lauką, kuris gali pažeisti trapius elektroninius komponentus, pavyzdžiui, mikroschemas ir antenas.

Be to, išmaniosios raketos turi gebėti priimti silpnus palydovų signalus, kuriuos gali nustelbti tas pats elektromagnetinis laukas.

Ši dilema kelia nerimą mokslininkams ir inžinieriams visame pasaulyje, įskaitant Kiniją.

"Išmaniosios kulkos" skrydžio valdymas taip pat buvo problemiškas, nes keičiant kursą skirtingo tankio oro sąlygomis ji skriejo ratu ir vibravo.

Leidinyje primenama, kad apie "svajonių kulką" JAV karinis jūrų laivynas pirmą kartą paskelbė 2012 m.

Pagal amerikiečių sumanymą, ji turėjo būti paleidžiama elektromagnetiniais bėgiais arba ritiniais ginklais, o tada skrieti 5 machų (6125 km/h - red. past.) greičiu, valdoma GPS signalais.

JAV kariškiai planavo sukurti ir išbandyti sviedinį per 5 metus. Tačiau šis terminas jau seniai praėjo.

"Kai kurių JAV žiniasklaidos priemonių duomenimis, 2017 m. tyrimai dar buvo vykdomi, o 2021 m. jie buvo apriboti", - akcentuoja medžiagos autoriai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder