Kinijos „Huawei“ sukūrė dirbtinio intelekto greitintuvą, prilygstantį „Nvidia“ A100

(1)

„Nvidia A100“ greitintuvas laikomas galingiausiu masinės gamybos šiuolaikiniu neuroniniu procesoriumi – juo veikia visi geriausi pasaulyje generatyviniai dirbtiniai intelektai, jo tiekimas planuojamas ketvirčiais į priekį, o eksportas į Kiniją draudžiamas.

Tikėtasi, kad tai suteiks Vakarams ilgalaikį pranašumą priešpriešoje su KLR kuriant pažangius dirbtinio intelekto modelius. Tačiau tai nedaug tepadėjo – „Huawei“ pristatė savo naujausią dirbtinio intelekto greitintuvą „Ascend 910B“.

Standartinėse DI mokymo užduotyse jis vis dar maždaug 20% nusileidžia „Nvidia A100“, tačiau kai kuriose užduotyse ją gerokai lenkia. Tačiau ne tai svarbiausia – „Ascend 910B“ pristatymas rodo, kad „Huawei“ gana sparčiai vejasi „Nvidia“, ko niekas nesitikėjo.

2019 m. „Huawei“ pristatė savo „Ascend“ neuroninių procesorių liniją, praėjus keturiems mėnesiams po to, kai bendrovė buvo įtraukta į JAV sankcijų juodąjį sąrašą. Nuo to laiko jos dirbtinio intelekto strategija sutelkta į patentuotos programinės ir techninės įrangos ekosistemos kūrimą KLR klientams, kurie neteko galimybės naudotis panašiomis technologijomis iš užsienio.

Tačiau nepaisant šių ambicijų, „Huawei“ anksčiau retai viešai kalbėjo apie savo bandymus išsilaisvinti nuo Vakarų tiekimo priklausomybės ir sukurti vietinę dirbtinio intelekto puslaidininkių gamybą.

Kalbėdamas pasaulinėje puslaidininkių konferencijoje Nandzinge, „Huawei“ generalinis direktorius Wangas Tao nebuvo kuklus. Jo teigimu, skirtumas tarp dviejų dirbtinio intelekto greitintuvų – A100 ir „Ascend 910B“ – skaičiavimo galios yra nedidelis.

Atlikus „Ascend 910B“ bandymus paaiškėjo: keliuose testuose, skirtuose didelių kalbų modeliams mokyti, greitintuvo našumas siekė 80% lyginant su „Nvidia A100“, o „keliuose kituose testuose ‚Ascend‘ lustai gali 20% pranokti ‚A100‘ procesorius.

Analitikai abejojo, ar Kinijos gamintojai sugebės pradėti gaminti pažangius dirbtinio intelekto greitintuvams skirtus mikroschemas, rašo SCMP. Bendrovė „Nvidia“ tiekė Kinijai mažiau galingus lustus, specialiai sukurtus Kinijos rinkai.

Spalio mėnesį, įvedus naujas sankcijas, „Nvidia“ vadovas Jensenas Huangas teigė, kad Kinijos bendrovių konkurencija yra mažesnė.

Nors galingiausi „Huawei“ procesoriai technologiškai nusileidžia naujausiems „Nvidia“ akceleratoriams, „Ascend 910B“ procesorius ir „Kunpeng“ lustai tapo geriausia alternatyva vietos dirbtinio intelekto bendrovėms.

Juos perka tokios IT milžinės kaip „Tencent“ ar „Baidu“, taip pat pirmaujantys startuoliai, pavyzdžiui, „iFlyTek“, sakė Wangas.

Kaip paaiškėjo kovo mėnesį, „Huawei Technologies“ kartu su savo partnere „SiCarrier“, lustų gamybos įrangos kūrėja, rado būdą, kaip apeiti sankcijas ir pradėti pažangių puslaidininkių gamybą naudojant žemo pažangumo, bet efektyvią technologiją. Jie pateikė SAQP metodo, leidžiančio spausdinti 5 nm lustus be Olandijos ultravioletinės litografijos monopolininkės ASML įrenginių, patento paraišką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder