Astono universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai

Nesuspėsite net sumirksėti: mokslininkai paprastą internetą padarė 4,5 mln. kartų greitesnį

(1)

Mokslininkams pavyko padidinti namuose ir biuruose veikiančių šviesolaidinių tinklų pralaidumą naudojant specialius prietaisus ir tam tikro diapazono bangas.

Astono universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai pasiekė, kad duomenų perdavimo greitis būtų 4,5 mln. kartų didesnis nei namų plačiajuosčio ryšio.

Ši sparta yra didžiausia kada nors užfiksuota, o pasiekta naudojant tam tikrus naujus bangų ilgių diapazonus, kurie anksčiau nebuvo naudojami šviesolaidinėse sistemose, rašo "Interesting Engineering".

Vykdydama tarptautinį bendradarbiavimą, komanda, naudodama vieną standartinį šviesolaidį, duomenis perdavė 301 terabito per sekundę, arba 301 000 000 000 000 megabitų per sekundę greičiu.

Palyginimui, vidutinė plačiajuosčio ryšio sparta yra tik 69,4 Mb/s.

Mokslininkai naudojo optines skaidulas - mažus vamzdinius stiklo pluoštus, kuriais informacija perduodama naudojant šviesą, - taip pat naujus bangų ilgių diapazonus, nenaudojamus įprastose šviesolaidinėse interneto sistemose.

Skirtingi bangų ilgių diapazonai atitinka skirtingas šviesolaidžiu perduodamos šviesos spalvas.

Sukūrę naujus prietaisus, optinius stiprintuvus ir optinius lygintuvus, mokslininkai gavo prieigą prie šių naujų diapazonų.

Tyrime dalyvavęs daktaras Janas Phillipsas paaiškino, kad duomenys buvo perduodami šviesolaidiniu kabeliu, panašiai kaip namų ar biuro interneto ryšys.

Tačiau be komerciškai prieinamų C ir L juostų, mokslininkai naudojo dar dvi spektrines juostas: E ir S. Šios juostos anksčiau nebuvo naudojamos, nes pakako C ir L juostų.

Padidinę magistralinio tinklo pralaidumą, mokslininkai gali gerokai pagerinti ryšio galimybes galutiniams vartotojams, taip pat padėti sumažinti pralaidumo užtikrinimo išlaidas.

Be to, tai ekologiškesnis sprendimas, nes nereikia diegti daugiau naujų šviesolaidinių tinklų.

Tyrėjai siūlo naudoti jau įdiegtą šviesolaidinį tinklą, taip padidinant jo galimybes perduoti duomenis ir pailginant jo eksploatavimo laiką.

Astono universiteto komandos sėkmingas duomenų perdavimas tokiu dideliu greičiu liudija šviesolaidinių technologijų galimybes.

Naujoms technologijoms reikalaujant vis daugiau duomenų, tokios inovacijos kaip ši bus labai svarbios tenkinant šiuos poreikius, taip pat suteiks ekologiškesnį sprendimą skaitmeninei ateičiai.

Anksčiau pranešėme, kad Rusija, siekdama daryti įtaką protestams, pseudorinkimų metais stiprina interneto kontrolę

. Šie metodai papildo Kremliaus sukurtą represijų infrastruktūrą, kuria siekiama sulaikyti oponentus ir protestuotojus ir patiekti šaliai "valstybinės propagandos dietą".

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder