Seniai verta pamiršti: 5 mitai apie telefono įkrovimą, kuriais žmonės vis dar tiki

Seniai verta pamiršti: 5 mitai apie telefono įkrovimą, kuriais žmonės vis dar tiki

Tarp naudingų telefono įkrovimo taisyklių sklando daugybė mitų. Kadaise jie buvo teisingi, bet dabar prarado savo aktualumą.

 

Tarp naudingų telefono įkrovimo taisyklių sklando daugybė mitų. Kadaise jie buvo teisingi, bet dabar prarado savo aktualumą.

Taip yra dėl technologijų plėtros ir pačių įtaisų modernizavimo. Taigi portalas iTechUa pateikia penkis populiariausius telefono įkrovimo mitus, kuriuos turėtumėte išmesti iš galvos.

Turite įkrauti savo išmanųjį telefoną iki 100 proc.

Tai mitas, kilęs dar nuo mygtukinių telefonų laikų, neturintis nieko bendro su šiuolaikiniais įrenginiais. Tačiau daugelis vis dar įsitikinę, kad telefoną reikia iškrauti iki 0 proc., o po to jį reikia įkrauti iki 100 proc.

Taip buvo XX a., kai telefonai turėjo nikelio ir metalo hidrido bei nikelio ir kadmio baterijas. Jie tikrai galėdavo prarasti pajėgumą, jei nebūdavo įkraunami iki 100 proc. arba nuo 0 proc. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai aprūpinti ličio jonų analogais, kurie tarnauja ilgiau laikantis 80/20 proc. įkrovimo taisyklės.

Negalima palikti kraunamo telefono visą naktį

Šis mitas taip pat buvo aktualus nikelio ir metalo hidrido baterijoms. Tokių telefonų nerekomendavo krauti iki 100 proc. ir palikti be priežiūros, nes dėl tolesnio energijos tiekimo galėdavo atsirasti perkrovimas. Jie netgi turėjo specialų pyptelėjimą, įspėjantį, kai yra visiškai įkrauti. Tačiau šiuolaikiniams telefonams su moderniomis baterijomis dėl šios taisyklės nei šilta, nei šalta.

Šiais laikais telefonai turi įmontuotus valdiklius, kurie automatiškai nustoja krauti, kai mobilusis telefonas pasiekia 100 proc. Jei išmaniojo telefono įkrova per naktį nukrenta 1–2 proc., valdiklis vėl pradeda krauti ir laiku sustoja. Tai nekenkia akumuliatoriui.

Greitas įkrovimas yra pavojingas jūsų telefonui

Skubėdami išmaniųjų telefonų vartotojai gali kelis kartus per dieną įkrauti telefonus naudodami greitojo įkrovimo funkciją. Kai kurie teigia, kad tai pavojinga mobiliesiems telefonams.

Išties prieš penkerius metus mobilieji telefonai buvo įkraunami 10 vatų adapteriais, kurie tuo metu buvo laikomi labai galingais. Tačiau modernesni modeliai siūlo, pavyzdžiui, 240 W galią. Dėl tokių įrenginių mobiliojo telefono energija atkuriama per 10 minučių.

Teoriškai greitas įkrovimas iš tikrųjų gali būti pavojingas. Tačiau gamintojai sukūrė skirtingus sprendimus:

vietoj vienos didelės baterijos jie įdėjo dvi mažas, kurių kiekvienas gamina 120 W, o ne 240 W;

įdiegė jutiklius išmaniuosiuose telefonuose, kad jie galėtų stebėti temperatūrą;

prijugia valdiklius prie maitinimo šaltinio arba paties įrenginio, kad prireikus apribotų galią.

Įkraunant naudotis telefonu

Pagrindinis pavojus yra tai, kad baterija gali perkaisti. Tačiau tai nereiškia, kad negalite žaisti žaidimų telefone, kol jis kraunamas. Taip yra dėl to, kad yra žinomų valdiklių, kurie riboja į telefoną tiekiamą srovę, kai akumuliatoriaus temperatūra pradeda artėti prie pavojingo lygio.

Neoriginalus įkroviklis sugadins jūsų telefoną

Manoma, kad mobiliuosius telefonus galima įkrauti tik originaliais įkrovikliais. Priešingu atveju galite sugadinti akumuliatorių ir patį įtaisą. Problema yra ne patentuotas maitinimo šaltinis ir laidai, o du pagrindiniai dalykai.

Pirmoji – pigūs įkrovikliai, pirkti iš nežinomų parduotuvių, greičiau suges, nes juose naudojami nekokybiški komponentai. Antra, net jei jūsų išmanusis telefonas palaiko greitąjį įkrovimą, neoriginalus įkroviklis gali nepalaikyti greitojo įkrovimo ir sulėtins išmaniojo telefono įkrovimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder