Įsilaužimas

Seulo žvalgybos agentūra teigia, kad KLDR įvykdė įsilaužimo ataką prieš lustų gamintojus

Pietų Korėjos žvalgybos agentūra teigia, kad Šiaurės Korėja įsilaužė į Pietų Korėjos mikroschemų įrangos įmones. Agentūros "Reuters" duomenimis, Šiaurės Korėjos įsilaužėlių grupės atakavo mažiausiai du Pietų Korėjos lustų įrangos gamintojus.

"Ši žinia pasirodė po to, kai Pietų Korėjos prezidentas Yoon Seok-yol perspėjo, kad Šiaurės Korėja gali rengti provokacijas, pavyzdžiui, kibernetines atakas arba skleisti melagingas naujienas, siekdama kištis į balandžio mėnesį vyksiančius parlamento rinkimus", - sakoma pranešime.

Nacionalinė žvalgybos tarnyba (NŽT) teigė, kad Pietų Korėjos įmonės nuo praėjusių metų pabaigos tapo pagrindiniu Šiaurės Korėjos programišių taikiniu, ir paragino padidinti saugumą.

Konkrečiai NIS teigė, kad Šiaurės Korėja gruodžio ir vasario mėn. įsiskverbė į dviejų įmonių serverius ir pavogė įmonių planus ir nuotraukas.

Buvo spėjama, kad Šiaurės Korėja gali ruoštis pati gaminti puslaidininkius, nes dėl sankcijų patiria sunkumų įsigydama prekes.

"Pchenjanas visada neigė, kad yra susijęs su kibernetiniais nusikaltimais, nors Šiaurės Korėja buvo kaltinama dėl kibernetinių atakų, kurios atnešė milijonus dolerių", - teigė leidinys.

Pažymima, kad įsilaužėliai naudojo techniką, vadinamą "gyventi iš žemės", kuri sumažina kenkėjiškų kodų kiekį ir apsunkina jų aptikimą saugumo programine įranga.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder