
Tik greičiau išsikrauna: paneigtas pagrindinis mitas apie tamsų ekraną išmaniajame telefone
Paaiškėjo, kad populiarus tamsusis režimas ne tik nepadeda taupyti įkrovos, bet ir sukelia priešingą efektą, dėl kurio naudotojai nesąmoningai kenkia įtaisų autonomijai.
Eksperimento dalyviams buvo duoti telefonai, kuriuose buvo atidaryta BBC transliacijos paslauga.
Žmonės buvo priversti naudotis įtaisu tamsiuoju / šviesiuoju režimu ir nustatyti patogų ekrano ryškumą.
Rezultatai parodė, kad perjungus į tamsią sąsają, ekrano ryškumas 80 proc. atvejų buvo didesnis nei tuo atveju, jei įtaisas buvo įjungtas šviesos tema.
Kitaip tariant, išmanusis telefonas tikriausiai sunaudojo daugiau energijos.

Pagrindinis mitas apie tamsiąją išmaniojo telefono temą sugriautas
Taip pat buvo tikrinamas energijos vartojimo efektyvumo ryšys su tokiais aspektais kaip interneto išteklių įkėlimo greitis ir perduotų duomenų kiekis.
Pirmuoju atveju jokio ryšio nebuvo, antruoju atveju jis pasirodė esąs minimalus.
Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad tamsiojo režimo naudojimas siekiant taupyti akumuliatoriaus energiją daugeliu atvejų yra visiškai neveiksmingas.
Kartu negalima paneigti, kad naktį naudotis išmaniuoju telefonu, kurio sąsają sudaro tamsūs elementai, tiesiog patogiau.
Tiems, kuriems vis dar rūpi sunaudojamos energijos kiekis, žurnalistai BBC leidinys pataria nenaudoti viso ekrano ryškumo, taip pat pereiti prie mažesnio dydžio įrenginių.
Ekranas yra vienas iš labiausiai „įkyrių“ elementų. Mažesnis ekranas sunaudoja mažiau energijos, ypač jei jo skiriamoji geba maža.
Rašyti komentarą