Dronas

Vaizdo įraše užfiksuotas itin slaptas dronas XQ-67A: atskleistos kai kurios charakteristikos

(2)

Kompanija "General Atomics" neseniai atskleidė kai kurias savo naujojo specialiai JAV karinėms oro pajėgoms sukurto drono XQ-67A savybes, praneša "Interesting engineering".

XQ-67A - tai nematomas dronas su reaktyviniu varikliu. Inžinieriai teigia, kad jis gali sukelti revoliuciją kovinių bepiločių orlaivių srityje.

XQ-67A yra dronas su reaktyviniu varikliu. Inžinieriai teigia, kad jis gali sukelti revoliuciją kovinių bepiločių orlaivių srityje.

Netrukus jis bus pradėtas bandyti suporuotas su kariniais orlaiviais.

Žiniasklaidos teigimu, dronas XQ-67A buvo sukurtas vykdant "slaptą programą, pavadintą OBSS (Off-Board Sensing Station, - red.), kurios tikslas - sukurti bepilotį orlaivį su sudėtingu jutiklių rinkiniu, galintį skraidyti priešais pilotuojamus naikintuvus ir perduoti vertingą informaciją apie oro pajėgų buvimo vietą ir priešo galimybes orlaivyje".

Naujojo gaminio pagrindas - bepilotis orlaivis "Gambit", kurį "General Atomics" sukūrė JAV karinėms oro pajėgoms pagal iniciatyvą "Collaborative Combat Aircraft" (CCA), apimančią "sparnuotų" bepiločių orlaivių, dirbančių kartu su kariniais orlaiviais kaip žvalgybos, ugnies paramos ir viliojimo priemonės, parko sukūrimą.

Pasak "FlightGlobal", XQ-67A bus valdomas nuotoliniu būdu, skirtingai nei kiti autonominiam ar pusiau autonominiam veikimui skirti bepiločiai orlaiviai.

Nepilotuojamo orlaivio dydis, forma ir skrydžio charakteristikos nežinomos, tačiau panašu, kad jis sukurtas naudojant stealth technologiją, turi "mišrią sparno ir korpuso" konfigūraciją (reiškiančią sklandų perėjimą tarp sparno ir fiuzeliažo be standžių skiriamųjų linijų - red.) ir V formos uodegos plokštumą.

XQ-67A nėra vienintelis bepilotis orlaivis, su kuriuo eksperimentuoja JAV karinės oro pajėgos.

Kariuomenė taip pat bando "XQ-58A Valkyrie" - "Kratos Defence and Security Solutions" sukurtą reaktyvinį droną, galintį skristi viršgarsiniu greičiu ir gabenti įvairius ginklus bei krovinius.

Karinės oro pajėgos taip pat domisi Australijos gynybos pajėgoms "Boeing" sukurtu mažai stebimu bepiločiu orlaiviu "MQ-28 Ghost Bat", kurio veikimo nuotolis yra daugiau kaip 3 218 km ir kuris gali gabenti iki 1 995 kg amunicijos.

Karinės oro pajėgos tikisi, kad šie bepiločiai orlaiviai taps vertinga pagalbine priemone koviniams lėktuvams, galės pakeisti senstančius naikintuvus ir padės atremti potencialių priešininkų, tokių kaip Kinija ir Rusija, skaitinį pranašumą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder