Išmanieji telefonai

Žiniasklaida: Europos Parlamento narių telefonuose rasta šnipinėjimo programų

Europos Parlamentas aptiko įsilaužimo požymių dviejuose Saugumo ir gynybos pakomitečio (SEDE) narių ir darbuotojų įrenginiuose. Atsižvelgiant į tai, buvo paskelbtas padidintas budrumo lygis. Apie tai praneša leidinys "Politico".

Aptikę įsilaužimo požymių dviejuose įrenginiuose, EP nariai paragino Gynybos pakomitečio narius patikrinti savo mobiliuosius telefonus, ar juose nėra šnipinėjimo programų.

Problema buvo aptikta planinio patikrinimo metu, kai vienas iš pakomitečio narių aptiko šnipinėjimo programos pėdsakų.

Jis pažymėjo, kad iš pradžių nesuprato, kodėl į jį buvo nukreiptas dėmesys.

"Atsižvelgiant į nurodytas geopolitines aplinkybes ir į Saugumo ir gynybos pakomitečio stebimų bylų pobūdį, ypatingas dėmesys skiriamas šio pakomitečio narių ir jo darbą aptarnaujančio personalo įrenginiams", - sakoma Europos Parlamento atstovės pavaduotojos Delphine Colard pareiškime.

Primename, kad 2023 m. vasarą kelios prorusiškos programišių grupės, įskaitant "Killnet", "Revil" ir "Anonymous Sudan", pažadėjo surengti galingiausią ataką prieš Europos bankus.

Be to, JAV Federalinis tyrimų biuras išardė rusišką botnetą, kuris programine įranga "Moobot" užkrėtė šimtus namų "Wi-Fi" maršrutizatorių.

Agentams pavyko "išvalyti" įrangą naudojant tą pačią kenkėjišką programinę įrangą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder