Teismas: milijoninės baudos „Gintarinei vaistinei“ ir „Limedikai“ už susitarimus galioja

Teismas: milijoninės baudos „Gintarinei vaistinei“ ir „Limedikai“ už susitarimus galioja

Konkurencijos tarybos pernai gruodžio sprendimas už susitarimą dėl antkainių vaistinių tinklui „Gintarinė vaistinė“ ir ją valdančiai „Limedikai“ skirti atitinkamai 16,7 mln. ir 7,4 mln. eurų baudų lieka galioti, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė abiejų įmonių atskiruosius skundus, kuriomis siekta panaikinti žemesnės instancijos teismo sprendimą dėl tarybos nutarimo stabdymo, kol bus išnagrinėtas jo teisėtumas. 

„Pirmosios instancijos teismo nutartis, kuria atsisakyta taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę, yra pagrįsta ir teisėta, todėl paliekama nepakeista, o pareiškėjų atskirasis skundas atmetamas“, – teigiama LVAT nutartyje.

Stabdyti nutarimo galiojimą šiemet vasarį atsisakė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT).

Bendrovės tarybos nutarimo galiojimą stabdyti siekė iki tol, kol bus išsiaiškintas jo teisėtumas – tai aiškinasi VAAT, į kurį kreipėsi visos nubaustos vaistinės.   

Anot LVAT, bendrovės taip pat prašė panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą, o nepanaikinus – neskirti baudų arba jas sumažinti: „Gintarinei vaistinei“ – bent iki 1,14 mln., o „Limedikai“ – bent iki 361 tūkst. eurų.

Jos nurodė, kad nustatytu laiku – iki kovo 9 dienos – tokių didelių baudų sumokėti neįmanoma.

„Gintarinės vaistinės“ ir „Limedikos“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė BNS anksčiau teigė, kad vietoje baudos teikia banko garantijas. Taip elgiasi ir kitų nubaustų vaistinių valdytojai.

Konkurencijos taryba pernai gruodį Lietuvos vaistinių asociacijai ir aštuonioms vaistų prekybos ir konsultacijų bendrovėms, susitarusioms dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, skyrė apie 72,6 mln. eurų baudų. 

Tarybos teigimu, baudos skirtos individualiai, atsižvelgiant į 2017 metais kiekvienos įmonės padarytą pažeidimo mastą, trukmę bei lengvinančias ar sunkinančias aplinkybes, tačiau neviršijant 10 proc. praėjusių metų jų apyvartos.

Vaistinių tinklus ir didmenines farmacijos produktų platinimo įmones Baltijos šalyse ir Švedijoje bei e. prekybos įmonę „Azeta“ valdančiai „Euroapothecai“ priklausančioms „Eurovaistinei“ skirta 27,5 mln. eurų, „Tamro“ – 9,2 mln., o jos valdomai „Benu“ – 7,7 mln., EVD – 2,7 mln., EVRC – 1,27 mln. ir „Siromed Pharma“ – 11,2 tūkst. eurų baudos.

Lietuvos vaistinių asociacijai skirta 7,4 tūkst. eurų bauda.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder