„The Moscow Times": Po JAV pretenzijų "Sberbank" praranda JAE dukterinę įmonę

Sankcijų sulaukusių Rusijos valstybinių bankų bandymas atverti "langą į pasaulį" per Artimuosius Rytus žlugo, - paskelbė "The Moscow Times".

Didžiausias Rusijos bankas "Sberbank", kuriam priklauso kas antras rublis piliečių indėlių, uždarė savo filialą Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir atsisakė licencijos veikti šiame regione, praneša "Frank Media".

"Sberinvest Middle East Limited", kurios pagrindinė būstinė yra Abu Dabyje ir kurią "Sber" pristatė 2020 m., žadėdama sukurti licencijuotą islamo langą ir dirbti su eksportuotojais, nuo vasario 6 d. buvo panaikinti leidimai teikti visų rūšių bankines paslaugas.

Apie patronuojamosios įmonės uždarymą tapo žinoma praėjus kelioms dienoms po to, kai JAE lankėsi JAV iždo departamento pareigūnų delegacija, vadovaujama iždo sekretoriaus pavaduotojo Briano Nelsono, atsakingo už kovą su terorizmu ir finansinę žvalgybą.

Agentūros "Bloomberg" teigimu, kelionės po Artimuosius Rytus metu Nelsonas įspėjo JAE valdžios institucijas laikytis Rusijai taikomų sankcijų ir išreiškė susirūpinimą dėl stiprėjančių Artimųjų Rytų monarchijos ryšių su Maskva.

Nuo karo ir sankcijų pradžios JAE tapo turtingų rusų, atribotų nuo Vakarų bankų sistemos, traukos centru.

Rusijos įmonių skaičius šalyje išaugo beveik septynis kartus - jų yra apie 4000, o prieš metus buvo 700.

Vasaros pradžioje kas septintas privataus lėktuvo skrydis iš Rusijos oro uostų buvo nukreiptas į JAE, nors metų pradžioje ši dalis buvo mažesnė nei 3 %.

Nelsonas panašiai perspėjo Turkijos valdžios institucijas, kuri smarkiai padidino prekių siuntas į Rusiją ir, JAV duomenimis, be kita ko, eksportavo subankrutavusios elektronikos ir įrangos už 800 mln. dolerių.

"Sber" palieka JAE dėl sankcijų, anksčiau paaiškino banko vadovybei artimas šaltinis: banko, kuriam buvo pritaikytos JAV ir ES blokavimo priemonės ir kuris buvo atjungtas nuo SWIFT, veikla regione dabar praktiškai neįmanoma.

Šaltinio teigimu, į sankcijų sąrašus įtrauktiems pagrindiniams Rusijos žaidėjams tiesioginė prieiga prie JAE rinkos de facto uždaryta: jie galės dirbti tik per vidutinius ir mažus bankus arba per vietos tarpininkus. 

Šalys, kurias Rusija laiko "draugiškomis", priešingai nei tikėtasi, visiškai prisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijos bankams, sausio pabaigoje skundėsi "Rosbank" viceprezidentas Aleksandras Rachmaninas.

Pasak jo, kalbama apie JAE, kur vietos reguliavimo institucija neleidžia visiškai pereiti prie operacijų nacionaline valiuta, aplenkiant dolerį, taip pat apie Turkiją ir Kiniją, kur pagrindiniai bankai atsisako dirbti su kolegomis iš Rusijos, įtrauktais į sankcijų sąrašus.

Rachmanovas apgailestavo, kad į sankcijų laikymąsi įsitraukė net tokios posovietinės respublikos kaip Kazachstanas, Uzbekistanas, Kirgizija ir Turkmėnistanas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder